Endelig er årets største sykkelritt (og det eneste som interesserer meg innen sporten) igang igjen. Ikke en veldig spennende etappe i dag, men hvilke favoritter har dere til de forskjellige trøyene, dere som følger rittet?
jeg holder dagens etappevinner som favoritt til den gule trøyen...ellers har jeg føkler(voeckler) som en outsider
den grønne tror jeg hushovd tar ganske greit i år.
klatretrøyen er litt mer åpen i år...klarer ikke å se noen klar favoritt her.
Skal ikke skryte på meg at jeg følger veldig mye med innen sykkelsporten, men jeg har thor som favoritt til spurt trøya. Men må si jeg ble litt i tvil da jeg så på i dag, jeg så for meg at denne etappen var en av de thor kunne vinne, siden det ikke var altfor mye klatring og sånn. men han virket jo helt fraværende i innspurten, kom inn som nr 15 eller noe sånn !
Holder også Valverde som en stor favoritt til den gule trøya! Håpet er at Thor tar den grønne og en etappe eller to, mens jeg også håper Kurt Asle Arvesen kan få frie tøyler til et brudd i en av de mer kuperte etappene.
Gårsdagens etappe ble ikke ideell for spurtlagene. Det ble altfor mye støting de siste kilometerne og Valverde var nok heldig (og selvsagt dyktig) som vant.
Gratulerer til Thor Hushovd, fantastisk spurt i dag. Kudos til CA og spesielt Renshaw for et perfekt opptrekk.
Trekker tilbake det jeg skrev. Thor Hushovd er min favoritt til å ta den grønne spurttrøya. pluss at han imponerte meg no kraftig med fransken sin :o
Bøyer meg i støvet.
Slår selv en leeds scoring å følge tour'en i x antall timer før Thor slår til! :D
Kïlla
Hei Mr Kaizer!
Må si jeg savner Vinokourovo,Armstrong, Ulrich og Rasmussen. Fjelletapper i 50 km i tiden var tider det.Unngikk flere timer enn nødvendig i godstolen. I årets Tour håper jeg Thor erobrer den grønne trøya. men frykter han går på en smell etter dagens UTROLIGE SEIER.
Min favoritt til den gule er VALVERDE.
For min del er det kun Leeds og Tour De France som teller.
Ser ellers at Mac har startet oppryddingen , tror dette er positivt, få en mindre spillegruppe, flere unggutter inn, få inn et par nye gode etablerte(Velkommen Mr Robinson) så er det full fres
oppover i ligasystemet.
Fortsatt god sommer alle sammen, her på Kongsberg "bøtter" det ned i dag, noe som er et klart tegn på at egen ferie er i anmarsj.
Mvh
p(0=null)ndus.
Hei Mr Kaizer.
Mente selvsagt 50 km i timen men det forsto du sikkert.
:) :) :)
Mvh
p(0=null)ndus
Da var første utøver tatt for doping :-[
Manuel Beltran fra Liquigas.
At de aldri lærer!
http://www.nettavisen.no/sport/tourdefrance/article2066084.ece (http://www.nettavisen.no/sport/tourdefrance/article2066084.ece)
Skitten sport.
Hmm.. det KAN jo være han er uskylidig da.. Det kan jo seriøst ikke finnes så store idioter at de doper seg iår.. Jeg venter til b-prøven er klar før jeg dømmer han jeg..
Alt kan slå kontra!! Nei, med omkring 150 (eller flere) utøvere, er det nok av dem som tenker: "Ingen tror vel at noen doper seg i år."...
MOT
Quote from: Sheridan on July 12, 2008, 10:56:35
Skitten sport.
(2)
Brodern er sykkelfreak! Utrolig irriterende når han sitter der foran tven og prater drit! Korrupt som faen den sporten.
Quote from: B-m on July 15, 2008, 19:57:30
Quote from: Sheridan on July 12, 2008, 10:56:35
Skitten sport.
(2)
Brodern er sykkelfreak! Utrolig irriterende når han sitter der foran tven og prater drit! Korrupt som faen den sporten.
Det er godt fotballen er fri for korrupsjon! ::)
Gratulerer med en maktdemonstrasjon, Kurt Asle!
En fantastisk syklist og en meget sympatisk person. Unner deg etappeseieren for alt i verden!
Dette var stort!
ok idag var det faktisk jævlig spennende!!
Grattis!
Grattis. Artig med med Kurt Asle som kommer lille Eresfjord, en 40 minutt fra der jeg vokste opp
Grattis Kurt Asle! Helt rått! :)
Quote from: B-m on July 16, 2008, 16:52:54
ok idag var det faktisk jævlig spennende!!
Medgangssupporter! :D
Artig for Æresfjordingen.
Kjekt med Kurt igår! ;D
Ny dopskandale idag, den tredje i årets tour:
http://www.vg.no/sport/sykkel/tour-de-france-2008/artikkel.php?artid=194253
Begynner å bli en smule latterlig hele opplegget. Og de som jukser må jo faktisk være totalt hjernedød. Tour de france er vell det sports arrangementet i verden med flest doping tester og her ryker en etter en. Off
Må faktisk si at dersom noen hadde dopet seg, måtte det vært han! Så jo hvordan han bare suste opp det ene fjellet..
Helt utrolig, men likevel ikke overraskende. Tenkte også mitt da Ricco dag etter dag virket helt uberørt der han peiset opp det ene fjellet etter det andre. Det toppet seg også da to andre Saunier-Duval-ryttere også parkerte resten av feltet.
Det er noe som heter 'uskyldig til det motsatte er bevist', men Saunier-Duvals innsats i år, samt den umiddelbare trekkingen av laget etter at Ricco ble tatt, sier sitt om dem, i alle fall for meg.
Quote from: Mr Kaizer on July 17, 2008, 17:43:24
Helt utrolig, men likevel ikke overraskende. Tenkte også mitt da Ricco dag etter dag virket helt uberørt der han peiset opp det ene fjellet etter det andre. Det toppet seg også da to andre Saunier-Duval-ryttere også parkerte resten av feltet.
Det er noe som heter 'uskyldig til det motsatte er bevist', men Saunier-Duvals innsats i år, samt den umiddelbare trekkingen av laget etter at Ricco ble tatt, sier sitt om dem, i alle fall for meg.
Enig. Synes det hele virker veldig suspekt.
Da var Piepoli også tatt for doping, så våre antakelser om Saunier Duval korrekte, Ferre.
Dessverre!
Quote from: Mr Kaizer on July 18, 2008, 14:44:18
Da var Piepoli også tatt for doping, så våre antakelser om Saunier Duval korrekte, Ferre.
Dessverre!
Hvor har du lest/hørt det? Kan ikke se det står noen steder.
Men det ville jo ikke vært noen overraskelse...
EDIT: Så det nå. Skuffende, men som sagt ikke overraskende.
Må si at Mark Cavendish har imponert meg kraftig så langt i Touren. Hushovd og de andre har lite å stille opp med når Cavendish slår på turboen i spurtene. Tror nok han kunne vunnet den grønne trøya, hadde det ikke vært for at han sannsynligvis kommer til å gi seg når vi kommer til Alpene.
Cavendish er enormt rå i spurten, kanskje den aller beste når ting løser seg. Likevel er Hushovd i mine øyne en bedre syklist, slik Arvesen er en enda bedre syklist osv.
Quote from: Lord-Meta on July 17, 2008, 16:01:59
Begynner å bli en smule latterlig hele opplegget. Og de som jukser må jo faktisk være totalt hjernedød. Tour de france er vell det sports arrangementet i verden med flest doping tester og her ryker en etter en. Off
Sagen vil være komplett om Cavendish også blir tatt i doping
Ser ikke ut som om Sastre får flere sekunder på Evans før morgendagens tempoetappe. Hva tror ekspertpanelet her? Sastre eller Evans? Håper personlig på Sastre, siden jeg er fan av CSC-Saxo Bank, men tror nok Evans blir for sterk på tempoen.
Ekspertene tror nok sitt...
JEG ;) tror nok også på Evans! Han fortjener den nok kanskje også, ettersom Sastre har et langt, langt bedre lag enn hva Silence-Lotto er. På den andre siden har ikke CSC kjørt kun for Sastre før han fikk på seg den gule trøya. Før det var Franck Shleck "kapteinen" i laget.
Evans er en bedre temporytter og det er jo selvsagt den som kommer seg fra Brest til Paris på kortest tid som fortjener den gule trøya, men nå er jo Evans skadet, samt at han ble kjørt beinhardt opp Alpe d'Huez av CSC. I tillegg er alt presset hos Evans, så jeg tror ikke dette er helt avgjort!
Spennende blir det!
MEN: Hvis f.eks Evans slår Sastre slik at han overtar trøya og har 5 sekunder på Sastre inn mot Paris. Har ikke da Sastre etisk sett lov til å angripe trøya igjen? Det var vel ikke store forskjellen hverken i fjor eller et av de siste årene Lance Armstrong vant? Likevel var det ikke snakk om noe angrep. Det er sikkert ikke en enkel etappe å stikke i brudd, særlig om du er farlig i sammendraget, men jeg har hørt av folk som følger sykkel i andre ritt, at det er en uskreven regel som sier at brudd ikke skal hentes den siste kilometeren eller noe slik, av respekt for rytterne som turte. I Tour de France er derimot denne regelen borte, men kanskje ikke i siste etappe?
Fra TV2.no:
Løypesjef Jean-Francois Pescheux kommenterer:
- Den tradisjonelle sisteetappen til Paris. Her får rytterne sin belønning for tre uker med blodslit. Frem mot innspurten er det ganske rolig: Vinneren skåler med champagne for fotografene, alle i feltet småprater med hverandre. Men når de tar fatt på rundene på Champs-Elysées, legger de seg i selen, for det ligger mye prestisje i denne etappeseieren. Med noen få unntak ender det med massespurt. I 1979 husker jeg at Dietrich Thurau overrasket alle med et angrep. Bernard Hinault reagerte umiddelbart og fikk følge av Joop Zoetemelk. Feltet ble liggende to minutter bak, og Hinault tok etappeseieren!
Tror nok Sastre kan angripe når de kommer inn på Champs-Elysées, men jeg tviler på at han gjør det. Evans og Silence-Lotto vil nok følge svært nøye med på Sastre & Co, og det er vel lite sannsynlig at Sastre skal klare å gå i brudd, noe som jeg følger meg ganske sikker på at han ikke vil gjøre. Er vel heller ikke moralsk riktig, vinneren skal jo være kåret før sjarmøretappen.
Sastre har bare en ting å gjøre, forsvare den gule trøya med nebb og klør i morgen.
Det har du helt rett i, i en flat etappe er det vanskelig å stikke avgårde, men er det noe lag i TdF som har overlegen kjørestyrke, så er det jo nettopp CSC. Kreftene må begynne å bli tomme der også, men når troikaen Cancellara, Voigt og kaptein Arvesen starter kjøret, da er det ikke lett å henge på.
Må faktisk ta tilbake litt av det med at Evans fortjener seieren. Som sagt i forrige post, det er jo om å gjøre å komme Frankrike rundt på kortest mulig tid, men Evans er en meget konservativ rytter som aldri stikker av gårde. Sastre tok en kjempesjanse opp Alpe d'Huez og fikk betalt, et stunt Evans aldri hadde tatt. Han satser på å henge med de beste og knuse dem i tempoetappen. Ingen dårlig taktikk selvsagt, men ingen publikumsfavoritt (utenfor Australia).
Joop Zoetemelk må forresten være det kuleste sykkelnavnet, noensinne! ;)
PS! Noe som er spennende å tenke på, er at nær sagt alle snakker om Sastre vs. Evans, men vi har faktisk Dennis Menstjov som også kan stikke av med seieren. Han er en god temporytter, han også, og uten særlig press, kan han jo faktisk knuse til i morgen. Tipper den gule trøya henger så høyt at de fleste tør risikere fullstendig sprekk og miss av pallplass.
Jeg tror Sastre klarer dette jeg. Avslutningstempoen i touren er ikke som andre tempoetapper. Ã... ha den gule trøya på seg når det nærmer seg champs elysses og alle beina er trøtte kan fort betyr et halvminutt eller to. Sastre klarer dette. Håper det også. Mentsjov er nok litt for langt bak.
Gratulerer så mye Sastre, vel fortjent!
Mye engasjerte mennesker her, kikket litt selv faktiskt. Må være enorm "gratis" turistreklame for Frankrike, men det trenger de kanskje ikke.
Ikke min favorittsport, men ser at den har fått en renessanse i Norge. Alle mulige tullinger, spesielt de over 40 kjøper seg dyre sykler og tilhørende apekattkostymer og peser i vei rundt omkring her i Oslo. Synes det ser litt komisk ut det med utstyret, mange ser jo ut som de tar en treingstur dødsens alvorlig, til tross for at vekten har nådd et tresifret antall tall. Jeg har et søskenbarn på drøyt 50 år som nok hadde banket de i vanlige klær og en utgammel sykkel uten gir. Han sykler 6 mil hver dag, nesten året rundt, ikke for å trene, men å komme til arbeid. Det gir jo god trim sier han, men han er lidenskaplig turmotorsykkelist.
Mange sier at sykkel er en lagsport, men det synes nå ikke jeg. Mulig det må være sånn i Tour de France andre store ritt over uker, men det hele gir en bismak. Vinner egentlig den beste rytteren?
Quote from: berlin on July 27, 2008, 01:31:19
Mange sier at sykkel er en lagsport, men det synes nå ikke jeg. Mulig det må være sånn i Tour de France andre store ritt over uker, men det hele gir en bismak. Vinner egentlig den beste rytteren?
Sykling er en lagsport, men den beste vinner til slutt....
Siden jeg er så god til å tippe, så kan jeg fortelle at idag vinner Hushovd.
Quote from: ToreLA on July 27, 2008, 14:04:07
Siden jeg er så god til å tippe, så kan jeg fortelle at idag vinner Hushovd.
Håper du får rett, har dessverre ikke trua på han...
Jeg tror litt på Cancellara i dag, men selvsagt håper jeg på Hushovd!
Freire blir nok også skummel...
Så ble det altså Gert Steegmans! Overraskende i lys av innsatsen i årets Tour, men en meget god spurter er han.
Gratulerer til
Gult: Carlos Sastre
Hvit: Andy Schleck
Polkadott: Bernard Kohl
Grønt: Oscar Freire
Også gratulasjoner til Kurt-Asle Arvesen og Thor Hushovd med etappeseiere, samt Bjarne Riis for enestående taktiske valg. Og en enorm kaktus til Ricardo Ricco og de andre idiotene.
I kveld kom også beskjeden om at Thor Hushovds lagkamerat Dimitrij Fofonov har testet positivt på et forbudt stoff i løpet av Touren.
http://www.vg.no/sport/sykkel/tour-de-france-2008/artikkel.php?artid=197242
Flott år så langt for Spania i hvertfall, først EM så touren ;D bare se spanjolene vinner alt de er med på i OL ;D