Nå som det virker som Douglas er ute av laget, kan det sjå ut som vi får ein ny kaptein denne veka. Uttalelser frå Macca i media styrker desse spekulasjonene.
Spørsmålet er da kven som blir våres nye kaptein? Kven var kaptein forrige laurdag?
Det må jo vera ein som er "bankers" på laget, og kven er det pr i dag?
Ankergren er ein mulighet, Prutton ein annen.
skulle vara skoj om mcallister vågade ge howson förtroendet trots hans unga ålder. tror han skulle växa ytterligare som spelare med det förtroendet
Mange som tror det blir Fraz da.
Jesus burde vel være det naturlige førstevalget!
Ryktene om Frazer som vår nye kaptein skremmer meg litt. Skal vi overlate ansvaret til kanskje vårt svakaste ledd i laget? Howson vikarierte i rolla forrige sesong, med suksess så vidt eg hugsar. Eg håpar Macca gir ungguten eller Prutton vervet.
Hva er kriteriene for en suksessrik kaptein?
Har mine tvil om at noen av de tallrike vikarene i kapteinrollen de siste sesongene har vist tegn på at de er "Kaptein" med stor K. I det hele tatt har vi i lang tid manglet denne samlende figuren, som tar ansvar så det synes.
Synes ellers at det ikke peker seg ut en klar kandidat, men Macca har jo selv vært kaptein,
så jeg stoler på hans valg.
Ny kaptein: Marquez eller Robinson. Neppe Frazer.....
Mannen må være respektert i spillegruppen og han må kunne tilføre noe menneskelig....og spille nogenlunde fast.
Freedman kanskje...hvis han er på vei. (Tulla)
Som eg har sagt mange ganger tidlegere synes eg Fraze får urettmessig mykje kritikk her på forumet. Fraze held eit bra L1-nivå, han er profesjonell på treningsfeltet og nyter respekt i spillergruppa. Kan vere eit godt kapteinsemne.
Vanligvis informative YEP skriver i dag følgende:
QuoteMac poised to name new Leeds United skipper
By Phil Hay
Gary McAllister is poised to unveil his captain for the 2008-09 season as Leeds United gear up for their second year in League One.
Leeds completed their pre-season commitments with an impressive 4-1 win over FCV Dender at Elland Road on Saturday, and the club are preparing to start the new campaign with a noon kick-off against Scunthorpe United next weekend.
The high standard of United's performance against Dender â€" a top-flight Belgian side â€" is expected to secure starting places at Glanford Park for the majority of the 11 players who began Saturday's friendly, and McAllister is also ready to confirm the identity of the club's captain for the forthcoming season.
The Leeds boss has taken several weeks to consider which of his players will carry the armband following their return to training at the start of July, and a number of different candidates are vying for the position.
Frazer Richardson, who is about to begin his seventh year as a senior player with Leeds, has operated as captain for much of pre-season and took up the armband again against Dender, and the full-back appears favourite to land the role.
McAllister may also consider returning the captaincy to Jonathan Douglas, who finished last season as United's skipper after stepping in to replace the now retired Alan Thompson, and he will draw his players together later this week to make his announcement.
McAllister said: "I've got it sorted in my mind but I want to name the captain in the lead up to the Scunthorpe game.
"I need 11 leaders out on the pitch and we've got a good mix of experience and youngsters. I'll make a decision in the middle of the week."
...Douglas-kommentarene vitner jo om at Phil Hay hverken vet om Douglas forsvinner, eller har andre reelle kapteinsemner...
Men, hvorfor skulle Macca brukt Fraz som kaptein i fire treningskamper for så plutselig gi det til en av de andre spillerne... virker ulogisk på meg!
Ulogisk virker det jo å gi det til Fraz m. tanke på spillet hans sånn jevnt over...
Derfor antar jeg at det handler om 'posisjon i spillergruppa', 'gode holdninger'... og det at det vel er han som har lengst ansiennitet betyr vel også litt så lenge ikke andre peker seg ut...
håper marques blir kaptein!
Gode holdninger og lang fartstid på Elland Road er vel og bra, men når kvaliteten over spillet tilsier at han heller burde vært solgt, synes jeg likevel det er et dårlig valg.
Og om det virkelig blir Frazer Richardson som er Leeds' neste kaptein, betyr vel det også (dessverre) at høyrebackplassen er ganske sikker for han neste sesong, tross Maccas uttalelser om at han håpet Gardner ville utfordre plassen. Gardner har fått gode skussmål i de få kampene sine, og til og med Robert Bayly så klart bedre ut mot Dender, enn de to horrible feilene - der ene ledet til baklengsmålet - som kaptein(?) Richardson stod for.
En kaptein skal i store ord, være en general for hæren. En spiller de andre ønsker å blø for. En spiller som sprer ro og mot i rekkene. Frazers holdninger og respekt i garderoben vet jeg lite om, men han bidrar ikke til ro i rekkene.
Valget mitt ville falt på David Prutton, Jonny Howson eller Rui Marquez. Jesus var en leder i eventyret, hvorfor ikke la han prøve i virkeligheten? Mer seriøst er han en spiller med mye erfaring, tross relativt ung alder, en mann som kjemper hardt og ikke minst en av våre beste og mest stabile spillere. Howson får upåklagelige rapporter på sine holdninger og jeg tror hans unge alder har lite å si. Rui har kjempet seg tilbake i første elleveren etter å ha havnet litt ute i kulda etter at han så ut til å forsvinne tidlgere i år.
Frazer Richardson? Nei takk.
Mitt førstevalg er Prutts som kaptein, men han har vel ikkje hatt æren av å spille med kapteinsbindet så langt i Leeds(?), så eg tviler på om Macca vel han.
Andre aktuelle kandidater er i mine auger Huntington, Casper eller Howson.
Jeg sier Marques eller Ankers 8)
eller kanskje Howson ?
Håper Kandol å Douglas går :P
he-he, blir spennende dette.
Macca må jo ha en viss tiltro til Fraz siden han har båret kapteinsbindet i flere pre-season kamper. Når det er sagt, så må jo noen ha det i disse kampene, med mange skifter.
Tipper Fraz slår til med en knallsesong jeg, det er jo også sånn at Maccas fotballfilosofi er annerledes enn Wise og Blackwell også, for den saks skyld. Dette kan en offensiv Fraz tjene på.
Macca er vel ikke så blind at det ikke er andre som dekker opp for Fraz når han går i angrep, eller.....er han?
Eg tviler på at Marques blir kaptein, då eg trur med tider og stunder at Huntington og Michalik blir dei to stoggarane våres.
Om Frazer har vore kaptein hittil i år, er det jo mykje som tilsier at han får vervet, men som Kaizers seier. Då er han rimelig bankers på backplassen.
Håper i tilfelle han for ein knallsesong
Litt interesant med hvem som skal være midtstoppere. Det ser ut som Huntington er bankers og RUI og Michalik kjemper om den siste plassen.
Så lenge Gary bruker Richardsen så er han tvunget til å bruke RUI med sin fart for å dekke opp.
Dette blir en nøkkelavgjørelse for McAllister, og jeg krysser fingre og tær for at han har så god fingerspissfølelse at han gjør det rette valget.
Virker som McAllister tenker litt utradisjonelt ift valg av kaptein, og det kan se ut som han også benytter kapteinsvervet som verktøy for å utvikle spillere. Det er jo en kjent sak at enkelte spillere kan 'vokse' mye på å få tildelt et kapteinsansvar, og om Frazer skulle bli valgt kan det jo rett og slett hende at dette vil gjøre ham til en bedre spiller. Det er lov å håpe... :)
KEEP 'EM GUESSING
http://www.leedsunited.com/page/NewsroomDetail/0,,10273~1358694,00.html
BECKFORD må bli kaptein ;D Det vil gjøre at han tar mere ansvar og slutter med å være noen ganger uintersert. Da må han tenke LAGET.
Ankergren er mitt tips. Selv om jeg liker å ha kapteinen lengre fremme på banen så er ikke dette noe must, og Ankers er blant de sikreste i lagoppstillingen.
Er vel ikke så mange som er kan nevnes som "bankers" på laget: Ankergren, (Richardson),Huntington, Sheehan, Howson, Robinson og Beckford er vel de eneste..Går det mot Huntington?
Syns Pretton verkar som eit godt val :)
Hvem ønsker vi som kaptein a ?
En spillende Macca....?
Nei, det blir vel kjedelige Frazer, som heller ikke i år vil spille fast på laget hele sesongen.
Hvem ønsker vi? Tja, synes ikke dette er så viktig, men kanskje Huntington kan vokse på noe slikt (eller kanskje det tynger?)
Slo sammen den nye "kaptein tråden" med den som ble opprettet forrige uke. :)
Beklager den...gammel og svaksynt...god moderering ::)
Jeg tror Prutton blir valgt til kaptein. David Prutton var kaptein lenge på s`hampton i PL.
David Prutton er en spiller som kan gi spillerene og seg selv ett "kick" i baken om det trengs og han står alltid frem i kamper. Prutton for kapteinsbindet!
Quote from: Trond90 on August 08, 2008, 16:57:25
Jeg tror Prutton blir valgt til kaptein. David Prutton var kaptein lenge på s`hampton i PL.
David Prutton er en spiller som kan gi spillerene og seg selv ett "kick" i baken om det trengs og han står alltid frem i kamper. Prutton for kapteinsbindet!
Helt enig!
Quote from: Trond90 on August 08, 2008, 16:57:25
Jeg tror Prutton blir valgt til kaptein. David Prutton var kaptein lenge på s`hampton i PL.
David Prutton er en spiller som kan gi spillerene og seg selv ett "kick" i baken om det trengs og han står alltid frem i kamper. Prutton for kapteinsbindet!
Bra forslag. Absolutt et bra kaptein emne! Har mer tro på han som kaptein.
Prutton, som likner på Jesus i bildet av spillerne på heimesiden som kaptein?
Ja sier eg.... Kanskje han frelser oss denne hausten? :)
Quote from: Trond90 on August 08, 2008, 16:57:25
Jeg tror Prutton blir valgt til kaptein. David Prutton var kaptein lenge på s`hampton i PL.
David Prutton er en spiller som kan gi spillerene og seg selv ett "kick" i baken om det trengs og han står alltid frem i kamper. Prutton for kapteinsbindet!
Støtter deg der, Trond. Prutton burde vært et soleklart valg som kaptein på dette laget.
prutton bør bli den nye pga arbeidsvilje og kjempingen på banen , godt forbilde
Eg trur framleis Macca vel Huntington som sin kaptein, men Prutton er mitt andreval og min personlege favoritt. Han har dei rette kvalitetane og med tanke på at han vart kåra til fjorårets beste spelar, kan det vere eit klokt val. Det blir spennande å sjå imåra føremiddag kven som er blitt utnemnd.
MOT!
e jo merkelig at Prutton plutselig får all støtte her inne.......eg har støtta han heile tia,men mesteparten har jo valgt Douglas foran Jesus my man.......go with the flow kaller eg det.....har alltid sagt at Douglas e ubrukelig,Prutton har klasse og vil lead us to glory:))
Quote from: jackbauer68 on August 09, 2008, 02:01:10
e jo merkelig at Prutton plutselig får all støtte her inne.......eg har støtta han heile tia,men mesteparten har jo valgt Douglas foran Jesus my man.......go with the flow kaller eg det.....har alltid sagt at Douglas e ubrukelig,Prutton har klasse og vil lead us to glory:))
Har gått rundt med skylappar den siste tida. Gløymte heilt å gi Dougie mi personlege stemme om kapteinsbindet, foran Prutton. Altså; trur Macca gir bindet til Huntington, men håpar personleg at Dougie held fram som kaptein. ;D
Håper på Douglas, Huntington eller Prutton men er redd Frazer kupper bindet.... Blir vel stående ute til høyre å se på armen sin i 2*45 min da ;D ;D ;D
Så vart det Frazer Richardson...
Langt i frå min favoritt, men ein lojal type som kan overraske i ein og annan kamp. Dessverre skjer det altfor sjeldant, og mange kjenner nok Frazer som den spelaren som "alltid" skapar minst éin farleg situasjon per kamp.
Men er det noko Macca burde vite, så er det å finne den "rette" kapteinen med den riktige innstillinga. Vi får håpe Frazer får sin beste sesong nokon sinne.
Fraz spilte bra idag, eller kanskje med korrekt. Snodgrass hadde en supeer kamp, høyt og lavt og fin backup for Frazer. Mindre offensivt spill av Frazer gir mer trygghet bakover.
Macca sa denne uken at han ønsket 11 kapteiner. Kansje valget av Frazer nettopp hever de andre spillerne og at fyren er en lojal og hyggelig gutt i troppen...
Tenker Fraze fikser kapteinsrollen fint eg.
Apropo kapteins-diskusjonen. ..
YEP har intervjuet Fraz om rollen, og her får vi bli litt mer kjent med mannen som faktisk ennå bare er 25 år (mao på alder med Beckford bare for å ta en sammenligning, hehe, takk 'auren' :) )
Hard work pays off for new Leeds United skipper
Frazer Richardson
Date: 14 August 2008
By Phil Hay
Frazer Richardson is loath to think of himself as an old-timer at the age of 25, but he has grown accustomed to people telling him that the cap fits.
Gary Kelly's service to Leeds United spanned 16 seasons and more than 500 matches but his retirement last year left Richardson as the homegrown veteran at Elland Road.
Six years on from the full-back's debut, no member of the club's existing squad has a stronger or more natural association with the League One club.
His appointment as United's captain last week represented a deliberate step in an alternative direction by Gary McAllister, who had asked Jonathan Douglas to wear the armband during the final throes of last season.
But it was also a welcome acknowledgment of a player who would describe himself as the model professional were it not for the power of his own modesty.
Richardson has never craved attention nor made any effort to seek it, but the defender's reputation can be easily uncovered by reading between the lines.
His team-mates describe him as one of the F***est members of United's squad and few of the club's managers during the past six years have found a suitable reason to overlook or sideline him.
For McAllister, the slightly unexpected transfer of the captaincy to Richardson this summer may have seemed like an obvious development.
"Everyone was joking with me and saying it's about time I got it because I've been here for 20 years," Richardson said.
"I'm only 25 but I have been here a long time, and I suppose you could say that it's the result of my own hard work.
"But the long and short of it is that being given the captaincy is a fantastic honour.
"I can't speak for the other players but I'd like to think that everyone's quite proud of me.
"I'm proud of myself. It feels like a very big reward but it's not something you expect or even go looking for.
"Your first job as a player is to make an impression as part of a team and if you do that regularly then people will start to look up to you and respect you. Players have to earn respect and it doesn't happen overnight.
"It would be nice to think that the gaffer sees a bit of himself in me because Gary was a top-class player and professional. Every player would want to be like that, and to be seen by others like that.
"But he's shown a lot of faith in me by giving me the armband and I have to repay that with the attitude I show on and off the pitch."
Attitude is not an area where Richardson has ever been found wanting, even in the years when Kelly's monopoly in the right-back position restricted his progression.
There is little to him, he admits, that the public are not already aware of since his philosophy has always been to approach his profession with honesty or, to coin a cliché, with his heart on his sleeve.
The armband given to him by McAllister is unlikely to alter his persona, even though it will alter the responsibility on his shoulders.
"I don't think I've a lot to offer that people haven't seen already because I wear my heart on my sleeve," he said.
"I go out and give everything in every single game, and I try and do the best I can.
"Some performances aren't as good as others, I must admit, and that's something I'll try to rectify this season. I'll look to be a lot more consistent.
"But the captaincy comes with more responsibility, and it means leading on and off the field. I'm not one to rant and rave, and the gaffer knows that, but I will talk to players, encourage them and try to get the best out of them. Maybe that's why he's gone for me.
"In the past I've benefited from playing alongside a lot of great people, and not just great captains.
"Some top-class players have come and gone from the club while I've been here and you soon realise that there are lots of lads who don't need the armband to take responsibility and make a big impression.
"I try and draw on all the experience I've got and mould it into something that can help take us forward.
"People do things differently and different captains work in their own way, but everyone's got their strengths and their qualities and it's good to use their example as a bit of guidance.
"Ideally, I'll be able to combine all the best bits of all those players â€" with a bit of Frazer Richardson rolled in as well."
The captaincy was fluid at Elland Road last season, starting out in the possession of Alan Thompson before passing to Andrew Hughes and finally to Douglas, who led United out for the play-off final at Wembley in May.
Douglas was understandably seen as a leading candidate to retain the position this season, but the Irish midfielder was not the only option available to McAllister.
Andy Robinson captained Swansea City to the League One title last term, and David Prutton was touted as a suitable possibility after signing an extension to his contract with Leeds last week.
But the issue was one which McAllister attempted to quieten, and the absence of an official announcement until his line-up was confirmed at Scunthorpe United on Saturday reflected his desire to develop, in his words, a "team of captains".
It was in keeping with McAllister's attempt to avoid a fuss that he turned to one of the most respectable and level-headed members of his dressing room, and a player who had worn the armband quietly but willingly throughout pre-season.
"You don't hear an awful lot about me," Richardson joked, "and I'd like to keep it that way as well.
"I wouldn't say I feel under any pressure as captain because I try to take things in my stride, but I do understand the responsibility it involves. I know that there's a duty to set the right example.
"Good role models are important in football. People have spoken a lot recently about referees and the way they are treated, and the respect aspect of the game is very important for me.
The full article contains 540 words and appears in EP Leeds First & County newspaper.
I do think that players everywhere should be trying to create better role models, on and off the pitch.
"It's not something you should ignore because football is about grassroots at the end of the day.
"When I was young I wanted to play football, and that's true of a lot of kids now. When they look at professional players, they need to see us behaving and acting in the right sort of way.
"We've got younger players at our academy who watch our example as well, and I know how important that is because I've been where they are.
"If I'm not setting them the right example then there's something wrong with me."
En serie- & en cupkamp inn i sesongen (der jeg i likhet med den store hop her inne bare har sett sistnevnte) tror jeg at jeg haller til følgende teori:
Macca hadde noen kapteinsemner å velge blant foran denne sesongen...
Det mest naturlige ville være å la Douglas beholde armbåndet. men som vi alle allerede har begynt å konkludere, det er slett ikke sikkert Douglas forsvarer plass i første-elleveren i særlig mange kampene. Mao, ikke særlig gunstig for et kapteinsemne...
Prutton da? Han er inne i første-elleveren pr dato, men er det en sikker plass??? Tja, hva når Kilkenny returnerer, hvis nå Delph tar 'steget' slik han har vist hittil i sesongen. Trolig har det vært litt usikkert for Macca hvem av Prutton/Douglas han til slutt ville velge i seriepremieren... Altså, bortimot like usikkert som overfor Douglas. Og å bytte til en ny kaptein, og han ikke nødvendigvis stiller i start-elleveren... Neppe.
Hughes var vel ikke spesielt langt fremme blant de aktuelle denne gang (er vel også lenger unna startplass). Howson er vel for ung ennå, og har neppe 'pondus' i gruppa ennå...
Midtstopperne? Vel, han valgte ingen av de... Kanskje var han usikker på hvem av 'de tre' som ville spille fast fremover???
Beckford... Han virker for mye på/av. Det kunne jo vært en idé å gi ham kapteinsansvar... (og håpe han 'vokste på det', ble mer stabil) Macca gikk iallefall ikke for en slik løsning.
Så da ble det kanskje 'det enkleste valget' å gi båndet til Fraz (Gardner fortsatt et stykke unna laget...) og samtidig 'be om 11 kapteiner ute på banen'...
Ut fra argumentasjonsrekken din, ville nok Robinson være det mest naturlige valget, Asbjørn. Kaptein på Swansea ifjor og "garantert" plass i vår førsteellever med få seriøse utfordrere til venstre kantrollen.
Jeg heller til at Frazer først og fremst har utmerket seg på holdningssiden. Dette intervjuet viser en moden og reflektert mann som åpenbart har forstått hva "captainsy" handler om. :)
Quote from: Jon R on August 14, 2008, 21:04:19
Ut fra argumentasjonsrekken din, ville nok Robinson være det mest naturlige valget, Asbjørn. Kaptein på Swansea ifjor og "garantert" plass i vår førsteellever med få seriøse utfordrere til venstre kantrollen.
Jeg heller til at Frazer først og fremst har utmerket seg på holdningssiden. Dette intervjuet viser en moden og reflektert mann som åpenbart har forstått hva "captainsy" handler om. :)
Hehe, det skreiv jeg jo allerede for 10 dager (førstesiden) siden :)
QuoteMen, hvorfor skulle Macca brukt Fraz som kaptein i fire treningskamper for så plutselig gi det til en av de andre spillerne... virker ulogisk på meg!
Ulogisk virker det jo å gi det til Fraz m. tanke på spillet hans sånn jevnt over...
Derfor antar jeg at det handler om 'posisjon i spillergruppa', 'gode holdninger'... og det at det vel er han som har lengst ansiennitet betyr vel også litt så lenge ikke andre peker seg ut...
...glemte å kommentere Robinson ja :) Argumentet mot ham er jo 'ny mann' kjenner ikke 'Leeds' godt nok ennå osv...
...ser ut som 'kapteinsdiskusjonen' er død.
YEP følger iallefall opp i dag:
HAY: The right man for the job
(http://editorial.jpress.co.uk/web/Upload/LEED//TH1_158200825philhay.jpg)
By Phil Hay
Inside Elland Road
As it was duty bound to do, last week's preview of the League One season on BBC Radio Five Live provoked some interesting discussion about Leeds United, their present state and their prospects for the year ahead.
The station's invited guests were Martin Allen and John Ward â€" League One managers past and present â€" and it was unanimously agreed that the most remarkable aspect of United's close season was how unremarkable it had been.
It is many years since Leeds were spoken of as a picture of stability, but both Allen and Ward were struck by the calm waters at Elland Road.
There were, between May 25 and the start of August, no financial issues, no key changes of staff, no contentious transfers in or out and no abnormal unrest among the club's supporters.
"That," said Ward, "is a reflection of the manager, his coaching staff and the way they go about their work."
Ward is right. United's summer was strangely peaceful and tranquil, leading without question to the two excellent results which have opened this season, but Gary McAllister's style of management values peace over controversy.
He is perhaps the least controversial manager Leeds have employed in recent memory.
Not every area of the club's business is his to control but it is clear that the close-season was a quiet affair because McAllister intended for it to be that way.
It is in keeping with his own persona that he anointed Frazer Richardson as United's captain last week, and did so without anything approaching a formal announcement.
Richardson would not have been, and was not, a unanimous choice for captain among the club's supporters.
In fact, the list of suggested candidates was so long that McAllister cannot be far away from establishing the teams of captains he would like â€" but the defender has done everything possible to deserve the honour which has come his way.
An interesting selection by McAllister may also be an inspired one. Public opinion regarding the captaincy always sways towards players who generate headlines â€" it is simpler to identify motivational qualities in regular match-winners and flamboyant performers â€" but there is something in Richardson's attitude and understanding of the game that seems intrinsically suited to the position he has been asked to assume, and to the manager who has asked him to take it on.
It is notable that Richardson is United's longest-serving player by some distance, and interesting to revisit the timeline of his career at Elland Road.
The 25-year-old has played for six different managers and in three different divisions.
He has seen two relegations, two serious financial crises, two lost play-off finals and the movement of countless players in and out of the club.
It is unanimously agreed that United's recent history has been desperate but it is easy to be philosophical when some or all of their decline has been viewed from afar.
Richardson, in contrast, can speak with the authority of a player who has been in the thick of the collapse.
To that end, he has a sense of motivation that few others in McAllister's squad can genuinely possess.
Moreover, he is one player who, for now, appears certain of his place in the starting line-up.
McAllister had several captaincy options in midfield, but he also has in excess of 10 players competing for positions there.
He would doubtless prefer it if the armband remained on one arm, give or take the occasional swap, for the entire season.
But the key point about Richardson is his affable nature and his lack of politics.
At no stage of his captaincy is his personality likely to lead to internal disagreements or a divided dressing room, and there is nothing more essential for Leeds this season than collective calm.
With promotion standing as such a reachable target, it would be criminal for United to start beating themselves.
Certain managers favour fearsome captains, and Leeds have had none better or more fierce than Billy Bremner. But inspiration comes in different forms and Richardson might be the right horse for McAllister's considered course.
As Ward and Allen agreed, there is nothing wrong with being quiet.
Quote from: Promotion 2010 on August 04, 2008, 16:45:39
Ny kaptein: Marquez eller Robinson. Neppe Frazer.....
Mannen må være respektert i spillegruppen og han må kunne tilføre noe menneskelig....og spille nogenlunde fast.
Freedman kanskje...hvis han er på vei. (Tulla)
Troddde aldri Macca skulle velge Frazer...
QuoteSkrevet:: August 09, 2008, 18:07:03Skrevet av: Promotion 2010
Sett inn sitat
Fraz spilte bra idag, eller kanskje med korrekt. Snodgrass hadde en supeer kamp, høyt og lavt og fin backup for Frazer. Mindre offensivt spill av Frazer gir mer trygghet bakover.
Macca sa denne uken at han ønsket 11 kapteiner. Kansje valget av Frazer nettopp hever de andre spillerne og at fyren er en lojal og hyggelig gutt i troppen...
11 kapteiner har vi vel neppe! Det var ikke mange av oss som ønsket Frazer. Hva med å gi ham en slags team-captain oppgave. Dvs arrangere kinoturer og pizzakvelder.... OG la en verdig kaptein lede laget vårt på banen. "Headless chicken" var Frazer idag. På en vanskelig dag klarte han ikke å heve seg en millimeter. Macca bør skifte ham ut snarest. Mye står og faller på de tre i trenerapparatet og lagkapteinen. INGEN VISER KLASSE AKKURAT FOR TIDEN. :o