Det er faktisk helt patetisk å lese noen innlegg her på forumet som støtter Wise.Noen mener til og med at han har gjort en god jobb og bør fortsette.De som mener dette kan umulig ha sett lagets kamper på tv gjennom sesongen.Argumentet er at vi taper 1-0 istedenfor 4-0 i en del kamper.Fullstendig latterlig argumentasjon etter min mening!
La meg begrunne min påstand:
Forsvarsorganisering: Wise tok over i oktober og klarte iløpet av sesongen å organisere forsvaret fra katastrofe til nokså bra.Men det holder ikke!
System: Wise har ikke hatt noen særlig plan over formasjoner eller annet har det sett ut som.Han har dessuten brukt ufattelig mange spillere, og har byttet om på laget hver eneste runde.
Spillermateriale: Det er helt ufattelig at dette laget kunne rykke ned med en del landslagsspillere.Sammenlign spillerne til Hull,QPR,Barnsley;Colchester;Plymouth mfl mot Leeds.De har nesten ikke en eneste landslagsspiller.Vi har flere.....Skal være nok til å klare seg!
Trening:jeg har sett alle Leeds sine kamper på viasat gjennom sesongen.I alle kamper har vi blitt FRALØPT den siste halvtimen, og målene har rent inn.Kondisjonen har vært under enhver kritikk!
Oppførsel: Det er faktisk helt skandaløst å ha en manager med slik oppførsel.I nesten hver kamp med tap var Wise bajas på sidelinja.Dommere og linjemenn hadde skylda for at Leeds tapte.Og på toppen av det hele kom lagoppstillingssaken.Pinlig oppførsel!
Er dette en manager Leeds vil ha?Nei!Det er dessverre en manager Bates vil ha- fordi idioten eier klubben.
Hvis vi ikke blir kjøpt opp er fremtiden meget mørk!
Pettern-fullstendig knust!
Og jeg er helt enig med deg. Men hvorfor opprette en ny tråd?
Det er en helt lik fra før.
Har aldri vært noen tilhenger av Wise.
Blir vi kvitt han og Bates, er det nesten
verdt nedrykket...
Wise hadde flere grunner til noen av de nevnte situasjonene. At han bytter på laget etter hver eneste runde kan kanskje ha sammenheng med alle de skadene og suspensjonene vi har hatt i år. Vi hadde vell nesten et lag ute med skader på det meste. Forventer du å greie å beholde samme lag hver runde da?
Anngående oppførselen til Wise er jeg enig i at den er over grensen til tider. Dog viser det at han har engasjement, og at han virkelig ønsker å vinne. I forhold til Blackwell ser du for eksempel at Wise står på linja nesten hele kampen igjennom og gir spillerne beskjeder.
Spillermaterialet var godt når sesongen startet. Dog var mye galt når Wise tok over. Jeg husker det første Wise gjorde var å fortelle Blake at han måtte gå ned flere kilo før han var aktuell for å spille. Samtidig fikk de ikke akkurat syltynne Sullivan, Gregan og Butler beskjed om at de ikke var ønsket. Han hadde mye å rydde op i når han kom, samtidig som vi igjennom hele sesongen har vært plaget med skader. Dog er det ingen tvil om at Wise har fått mange spillere til å prestere mye bedre enn tidligere. Feks. Douglas, Blake og Rui Marques imponerte til tider etter at Wise tok over. Husker i starten av sesongen at Douglas ble slaktet av uttallige her inne. Ingen (kanskje et få tall) av spillerne respekterte Blackwell, og spillerstallen var strippet for selvtillit og innsats når Wise tok over.
It´s only one United... Leeds United!
Alle Leeds managere har en vanskelig jobb. Wise har hatt det tøft, men målsetningen burde ikke være uoverkomelig: REDDE PLASSEN I CCC!
Dette klarte han ikke. Hans tiltredelseserklæring om "youth and pace", fremstår som en vits i ettertid. Ã... erstatte "unfit" spillere med andre unfit spillere, virket aldri som noen god plan for meg. Januarvinduet brakte oss Alan Thompson og Tore Andre Flo, og det sier vel det meste. Jeg spådde max 10 starter til sammen på de to, og det var vel et optimistisk anslag sett i ettertid. Videre brukte han alt for lang tid på å få orden på det defensive spillet. Siden han valgte å sparke eller selge stort sett alle de som var der da han tok over, brukte han altfor lang tid å "sette" denne lagdelen i noe som lignet en fast firer. Selv om ting bedret seg etter hvert ( skulle bare maangle), snublet laget i de siste kampene, mye takket være den feigeste innstillingen vi har sett på noe Leeds lag siden 1982. OUT! [xx(]
Jon R.
.....men han forsvinner jo ikke ut. Det skal mye bråk til før Bates/Wise forsvinner,
og noen kjøper tviler jeg på om dukker opp, ikke har vi aktiva i form av verdifulle spillere
og økonomien er antagelig ganske rotten fortsatt.
Håper jeg tar feil. [:)]
Stenger tråden - debatten om temaet foregår allerede på:
http://www.luscos.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8155
Forumdeltakerne oppfordres til å ta en titt på eksisterende tråder før de starter en ny.
SA
http://www.svendanders.com/