LUSCOS

LUSCOS Forum => Off-Topic => Topic started by: Dennis on September 05, 2007, 20:58:37

Title: Poker?
Post by: Dennis on September 05, 2007, 20:58:37
Noen som spiller online eller live-poker her?

- Dennis
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on September 05, 2007, 21:26:32
Ja. Holder til på Expekt og PKR nå for tiden. Har også en konto på Betsson, men har bestemt meg for å bare spille freeroll der og heller prøve meg i 3D verden på PKR.

Ikke store summene jeg har i omløp da. Spiller mest for gøy og for å holde meg på scratch. Men det hadde jo vært gøy med en LUSCOS turnering. Ingenting er som prestisje.

Ser at Trond Solli aka TSO på forumet hadde et spørsmål om dette i april, uten helt den store responsen.
Title: Re: Poker?
Post by: asLeeds on September 05, 2007, 21:27:21
tja litt spe forsøk på online...i da små!

ASLEEDS 4389
Title: Re: Poker?
Post by: Dennis on September 05, 2007, 23:01:28
Ok, befinner meg på nordicbet, jeg da! Under det passende navnet Mr_Leeds!

- Dennis
Title: Re: Poker?
Post by: asLeeds on September 05, 2007, 23:02:43
eg holder til på partypoker,som asleeds=)

ASLEEDS 4389
Title: Re: Poker?
Post by: dexter90 on September 05, 2007, 23:02:56
Petter Northug er faktisk poker-proff=)
nå vet dere det
Title: Re: Poker?
Post by: Kickthemdown on September 06, 2007, 00:09:53
Vant en freeroll på Nordicbet i går... Hele 25 dollar i utbetaling .. [:)] Var ikke med for pengene sin del akkurat men jeg ville se om man kunne vinne den men full konsentrasjon. Ã... det gikk veldig lett.. [:)]

Normalt er jeg å finne på betway sine bord. kilgallon er nok mitt nick .. [:p]

Mvh

Alta-White
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on September 06, 2007, 04:57:36
Hvordan er så interessen for å få til en LUSCOS turnering/konkurranse som omhandler både poeng og småpenger a'la Season long prediction, som f.eks hver søndag? (Vet de har fått det til på WACCOE).

Før disse særdeles flotte moderatorene flytter oss over til "Spill og Tipsforum".
*Smiske smiske*
Title: Re: Poker?
Post by: Jon R on September 06, 2007, 05:10:29
quote:
Originally posted by Enrique

Ja. Holder til på Expekt og PKR nå for tiden. Har også en konto på Betsson, men har bestemt meg for å bare spille freeroll der og heller prøve meg i 3D verden på PKR.

Ikke store summene jeg har i omløp da. Spiller mest for gøy og for å holde meg på scratch. Men det hadde jo vært gøy med en LUSCOS turnering. Ingenting er som prestisje.

Ser at Trond Solli aka TSO på forumet hadde et spørsmål om dette i april, uten helt den store responsen.



Nå følte jeg meg plutselig veldig gammel. [xx(]

Jon R.
Title: Re: Poker?
Post by: Einar on September 06, 2007, 05:13:24
Ta det med et smil Jon, du ER veldig gammel (hehe)
Title: Re: Poker?
Post by: Jon R on September 06, 2007, 05:17:36
Snakk om lissepasning, Einar. [:)]

Jon R.
Title: Re: Poker?
Post by: Asbjørn on September 06, 2007, 05:21:40
quote:
Originally posted by Jon R

Snakk om lissepasning, Einar. [:)]


...og han scoret for open goal [:)]

There's a woman by the river
With some fine young handsome man
He's dressed up like a squire
Bootlegged whiskey in his hand

B.Dylan
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on September 06, 2007, 05:27:16
quote:
Originally posted by Jon R

Nå følte jeg meg plutselig veldig gammel. [xx(]


http://en.wikipedia.org/wiki/3d
http://en.wikipedia.org/wiki/Aka
http://en.wikipedia.org/wiki/Poker
http://no.wikipedia.org/wiki/Betsson
http://en.wikipedia.org/wiki/PKR.com
http://sv.wikipedia.org/wiki/Expekt
her Jon.

Det er vel dette som kalles å få det inn med teskje. [;)]

Du er ikke gammel, Jon. Alder er jo en sinnstilstand. Du er bare uvitende. Ikke i negativ forstand selvsagt. Mange lever fint uten å spille poker. Faktisk lever de fleste godt uten dette fenomenet.
Title: Re: Poker?
Post by: Lids on September 06, 2007, 05:42:01
Får ikke overført pæng fra kortet, og det er penger der. Anyone?

Thomas
Title: Re: Poker?
Post by: kjelvi on September 06, 2007, 05:47:27
poker er djevelens spill, sa min gamle bestemor....
Title: Re: Poker?
Post by: Einar on September 06, 2007, 20:58:16
quote:
Originally posted by Lids

Får ikke overført pæng fra kortet, og det er penger der. Anyone?

Thomas



Vær glad til [:p], og bruk penga på piker, vin og sang (alternativt horer, hb (uten selvsagt å dra en herværende poster inn i denne konteksten) og trekkspill) i stedet [:D]. Det har du trolig mer igjen for [:p]
Title: Re: Poker?
Post by: Dennis on September 07, 2007, 00:55:30
Har du prøvd det 3d-poker på pkr.com, Enrique? Er det kult?

- Dennis
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on September 07, 2007, 02:00:00
Vel ja, jeg synes det absolutt gir litt ekstra i forhold til de andre pokerstedene jeg har spilt på.

Litt flere muligheter til å spille ut kortene. Mer spennende måte å drive bløffing på for eksempel. Anbefaler at den som liker å spille poker laster det ned og spille med tullepenger.. For å teste det ut. I verste fall kan jo dette være en finfin plass å trene på dette djevelens spill. Frem til man møter gutta til dyst til en pokerkveld i stua.

Du føler nesten at du sitter rundt et bord i ren World Poker Tour stil. Bare det faktum at du ser ut som en "Sims" figur da. [:)]
Title: Re: Poker?
Post by: Dennis on September 07, 2007, 02:06:08
Det ser fryktelig artig ut ja, men man må vel kanskje belage seg på at nybegynnerne på sida driver å prøver ut 'tells' og 'emotions' for alt det er verdt? Til tross for at jeg ikke er no særlig erfaren pokerspiller selv, har jeg erfart at det er enklere og mer artig å spille med folk som har spilt det en stund.

Sims? Ikke no problem. Jeg både ser ut som og snakker som en Sim!

- Dennis
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on September 07, 2007, 02:18:29
Hehe. Joda, nybegynnerne vil nok teste ut ting og tang. Men når det kommer penger inni bildet så er det selvsagt litt mer seriøsitet. Men var vel egentlig bare et par ganger når jeg først prøvde med spillepenger at det var to som "ødela" på et bord. Det fine da er at det går an å trykke på at man vil ignorere de spillerne. Da verken ser eller hører man noe av deres sprell.

Det er absolutt mer lyder og "kroppsspråk" enn det man er vant til, men på en måte er det hele litt mer realistisk også. Er man ny så vil man gjerne teste ut litt ting. Noen vil sikkert bruke dette som en strategi på spillingen sin. Dette med å irritere mest mulig. Eller spille utrolig kul.
Title: Re: Poker?
Post by: B-m on September 08, 2007, 00:54:59
Mine unger hadde ihvertfall ikke fått lov til å spille poker på nettet.... (http://www.shabab-on-line.com/sml/nono.gif)
Title: Re: Poker?
Post by: Dennis on September 13, 2007, 23:32:19
Enrique: Har begynt å spille på pkr.com og vant en liten $10 sit&go-turnering første kvelden. Dagen etterpå fikk jeg en artig mail, fra nettsiden. De hadde laget til en slags forside, med bilde av karakteren min og navn, samt kommentarer og det hele. Artig sak!

- Dennis
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on September 14, 2007, 00:00:07
Hehe. Ja, stemmer det. Har fått den jeg også. Blir ganske sjølgod av slik positiv omtale. [:)]

Skjer hver gang man vinner en turnering. Stjernene kommer i avisa vet du. Morsomt første gangen.
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on October 12, 2007, 05:53:52
Vant akkurat en turnering på Pkr. I mailen lå det en flott avisstripe igjen, denne gang hadde jeg fått en snerten caps og solbriller siden sist. Og summen var noget større. Innen poker er nok dette noe av det råeste jeg har vært med på. Vil si jeg bedrev stor idrett til tider. Noen sleivpasninger var det, men hva gjør det når du caller en all-in bløff på første hånden heads-up med A7 mot Q8 og 10 10 4 lå i floppen. Da stiger jubelen i taket når de neste kortene verken er 8 eller Q. [:)]

Min første turneringsseier. (Har hatt noen få gode plasseringer fra 3.- 17. plass av 100-2000 spillere tidligere). "Bare" 169 spillere inkludert undertegnede denne gang. Skarve $2 innsats og nærmere et tresifret beløp i gevinst. Men for en som spiller om småsummer og bare for gøy er dette store greier. Så nå må jeg vel ringe de du veit og si at jeg lider av en viss "sykdom" før jeg ender utenfor stupet. Og heller holde meg til Keno, Lotto, Bingo og tipping som jo er allment godkjent...

Næh. Jeg spiller meg heller fra gård og grunn så lenge det er gøy. Spiller selvsagt for å vinne, men rik blir jeg aldri uansett.

Ps. Det hadde fortsatt vært gøy å få til en LUSCOS-pokerliga, for prestisjens skyld.
Title: Re: Poker?
Post by: ToreLA on October 12, 2007, 05:56:43
Hm.... Nærmere tresifret.... Vil det si 92-93 kr...? :)


Title: Re: Poker?
Post by: Kickthemdown on October 12, 2007, 06:00:44
Dollar...

[:)]

Alta-White
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on October 12, 2007, 07:22:25
Hehe, dollar ja. 89.46 for å være eksakt. I kroner blir det tresifret. [:)]

Skal være nok til en Leeds drakt det. Og någgå attåt.
Title: Re: Poker?
Post by: Dennis on October 12, 2007, 15:24:29
Gratulerer, Enrique! Jeg spiller også kun for moro skyld. Selvsagt ønsker jeg å vinne penger, men jeg får også dårlig samvittighet dersom jeg på en helaftens har gått under med 20-30$. [:)]

Følte meg også som en småkonge da jeg vant noe slikt på pkr.com. Eller da jeg på en freeroll på nordicbet med ca. 900 mann ble vlant det 20-25 beste og dro inn (hele!) 0.90$! [8D]

Jeg har sett en kamerat vinne 2000, for så å tape 5000 på fem minutter. Hvordan han har hjerte og ikke minst hjerne til å holde på sånt, forstår ikke jeg!

- Dennis
Title: Re: Poker?
Post by: Læshy on October 12, 2007, 19:30:55
Spiller både live-poker og nettpoker.. Dog er nettpokeren bare med småpenger, ettersom jeg ikke ønsker å sette inn penger. Spiller derfor freerolls, men vant 2$ på en freeroll på pokerstars forleden. Har spilt meg opp til i overkant av 9$ der nå, så det går oppover :)

It´s only one United... Leeds United!
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on October 12, 2007, 21:31:51
Takk for det, Dennis. Og jommen vant jeg ikke en turnering igjen i dag. Denne gangen "bare" $50 da innsatsen var $1... men over 170 spillere da. Men at jeg skulle bli nr. 1. Aldri hadde jeg trodd det kunne gå så bra, igjen!

Et morsomt lite utdrag fra "avisen":
(http://i36.photobucket.com/albums/e33/erikhe/Hessy81-1.jpg)

Kjempebra det, Lars. Hold deg til den regelen. Ingen grunn til å sette inn penger da. [:)]
Title: Re: Poker?
Post by: B-m on October 12, 2007, 22:21:27
Kanskje på tide å satse big bucks Erik?

Jeg kan sponse deg med 500 kr ok?

Fikk stor-stipendet idag.



Og jeg syns du har slanka deg!
Title: Re: Poker?
Post by: Erik_ on October 12, 2007, 22:43:12
Vel, det er ennå ingen grunn til å ta helt av. Men det har alltid vært en drøm for meg å spille bort andre sine penger. Det gjelder i særs grad dine, Nedrebø. Deal!

Og til den siste bemerkningen har jeg bare et ord. Takk. [:)]
Title: Re: Poker?
Post by: dexter90 on October 13, 2007, 19:44:32
http://www.t-a.no/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071011/SPORT/710110026

hehe, legg merke til nugattiboksen=)
Title: Sv: Poker?
Post by: 75 SOLLI on August 22, 2008, 17:36:07
Nå kan jeg starte "private" turneringer på Pokerstars.com
Er det noen som er interesserte i å ha en LUSCOS turnering.
Hvor mye i buy in? Når i uken? Klokkeslett?

Title: Sv: Poker?
Post by: Dennis on November 05, 2008, 19:24:12
Har lasta ned episoder av WsoP main event 2008 nå.

Koser meg glugg ihjel med turneringen og merker at jeg nå begynner å holde med enkeltspillere og "spiller" de fleste hender sjøl i hodet. Derfor er det også artig at mange ganger er hendene skjult for tilskuer.
Title: Sv: Poker?
Post by: Dennis on November 28, 2008, 19:46:55
Hadde en av mine kjipeste hender noensinne i en turnering i går kveld.

Spilte $6 buy-in (i know, high-roller  ;)) med 370+ med og spilte i 3,5 timer før handa fra hælvette dukket opp. Det er kanskje ikke akkurat tidenes bad beat-story, men jeg synes likevel det var surt som fy.

Plukket opp 10 10 i BB og sitter kun på en stack med ca. 3 i M (for de som ikke vet hva det er, så er det din nåværende stack delt på blinder og anter. 3 betyr i dette tilfelle at jeg kan overleve 3 runder til før blindene spiser meg opp.) Med andre ord, tierne på lanken er mer enn gode nok til å pushe all-in.

Egentlig er jeg jo fornøyd med å plukke opp blinder og anter, men til min glede gikk en idiot med stor stack all-in for tredje hånda på rad. Fyren, som sitter i cutoff, har kanskje 15 ganger storeblind, så jeg vet ikke hvilke hender som faktisk rettferdiggjør et slikt spill. Enten så overplayer hand store hender, eller så setter han hele stacken på spill for en brøkdel i gevinst. Når det nå er tredje gang på rad, så er jeg ikke redd for hva han har. Jeg setter han på A-x eller to bildekort, men på ingen måte et større par enn meg. Antakelig har han bare lyst å herse med bordet.

Fyren i lilleblind, som spilte over 50(!) av hendene, caller selvsagt. Han dekker motstander og selvsagt meg, men jeg er i grunn glad for hva som skjer, selvom to motstandere minsker sjansen min. Kanskje var taktikken til fyren i cutoff å få syn av nettopp han i lilleblind, som har enda større stack. Men handa han viser rettferdiggjør ikke det.

Jeg syner og første raiser viser KJoff og den andre tullebukken viser A7off. Med tre overkort til mine tiere er sjansen stor for at jeg ryker, men jeg blir sykt glad når flop er K 10 blank (4 eller lignende) Turn er J noe som gir min motstander en del outs til et større hus enn jeg ville treffe, men jeg er fortsatt solid favoritt. Hva skjer så? Jo, river er selvsagt Q, noe som gir tullebukken i Lilleblind straight!

:o <-- utrykket mitt. Ble nr 16, men med en trippling av hånda mi, ville jeg kanskje nådd finalebordet, tross at jeg fortsatt bare ville hatt rundt average. Kikka på noen hender etterpå og tre-fire spillere gikk ut bare i løpet av et par hender. Har hatt en god run de siste dagene med denne plasseringen, en 14. av 350 og 27. av 739. Men det hadde vært moro å nådd finalebordet snart, både pga litt personlig prestisje og det faktum at der er det faktisk litt penger.

Noen andre med sånne kjipe historier?  ;)

Title: Sv: Poker?
Post by: lojosang on November 29, 2008, 13:42:30
Er dette en slags kode? Jeg som trodde bridgespalten i avisene var så kryptisk man kunne uttrykke seg på norsk.  ;D
Title: Sv: Poker?
Post by: Asbjørn on November 30, 2008, 00:03:26
Quote from: Mr Kaizer on November 28, 2008, 19:46:55


:o <-- utrykket mitt.

...det der er vel knapt noe pokerfjes, Dennis...  ::)

Title: Sv: Poker?
Post by: Asbjørn on November 30, 2008, 00:05:05
Quote from: lojosang on November 29, 2008, 13:42:30
Jeg som trodde bridgespalten i avisene var så kryptisk man kunne uttrykke seg på norsk.  ;D
Simen Agdestein-syndromet du tenker på?

Title: Sv: Poker?
Post by: Dennis on November 30, 2008, 13:19:45
Quote from: Asbjørn on November 30, 2008, 00:03:26
Quote from: Mr Kaizer on November 28, 2008, 19:46:55


:o <-- utrykket mitt.

...det der er vel knapt noe pokerfjes, Dennis...  ::)



Heldigvis ikke så farlig på nett.  ;)
Title: Sv: Poker?
Post by: Dennis on March 04, 2009, 19:54:05
Den sykeste handa jeg har sett:

http://pokertube.com/Hands.aspx?hand=1310
Title: Sv: Poker?
Post by: fjellhaugen on March 04, 2009, 22:08:40
lett å ta all inn og satse på river kortet:) ;D ;D
Title: Sv: Poker?
Post by: Andreas-H on March 04, 2009, 22:25:38
Snakk om gambling  :o