61
Ordet er fritt / Sv: MoM Sheffield Utd - Leeds 27/9-20
« på: September 27, 2020, 21:40:58 »
3 Meslier
2 Koch
1 Bam bam
2 Koch
1 Bam bam
Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.
Meslier 8.5
Ayling 7
Koch 7
Cooper 7.5
Dallas 8
Phillips 7.5
Costa 6
Klich 7.5
Roberts 6
Harrison 7
Bamford 7.5
Rodrigo 7
Kjapp børs uten å tenke så mye. Meslier fantastisk. Den første redningen er bare helt enorm. Gode stoppere der spesielt Cooper var god. Dallas enorm i andre, selv om han bommer på åpent mål. Phillips og Klich solid. Bamford ganske bra, men avgjør kampen med en kontrollert og nydelig heading.
Grattis!
auren
Voldsom nedtur med Cantwell når man håper på De Paul..
Må nesten stole på Bielsa og Orta her. God første halvdel av PL i fjor..relativt slappt etterhvert. Endte på benken i flere kamper. Dem har vel sett noe i han om det er noe i dette. Lite x-factor og ser ikke helt han som den boksåpnern vi trenger... Han er primært venstre ving, kan spille på høyre og i midten. Er dette alternativet til James er det ok...Er det for De Paul så håper jeg virkelig det ikke er noe i dette ryktet!
Ender vi med Cantwell og James så har vi fortsatt ikke erstattet Saiz..vi må leve med Roberts, men dyttet Poveda lenger bak i køa..ser ikke poenget med å betale dyrt for squad players.
Gleder meg til det vinduet stenger!!!
Saiz har vi vel klart oss uten i noen år nå!
Oki.. posisjonen Saiz spilte i da!
2 år i CC manglet vi en naturlig nr 10. I PL blir det enda viktigere. Ihvertfall med en aldrende Pablo.
Ruslan Malinovskij (Atalanta) kom på de siste 30ish min
Erick Pulgar (Fiorentina) ikke med i troppen😱
Koopmeiners spiller dagens kamp for Alkmaar. Så da er ryktene om at han var på vei (fysisk) til Leeds feil. Jeg håper vi ikke signerer denne fyren, fordi jeg heller vil ha de Paul.
auren
For #LUFC fans looking to know more about Gyrano Kerk
Age: 24
Position: Winger (Can also play through the middle)
136 appearances for Utrecht
33 goals
36 assists
Strengths: Very quick and powerful forward.
Value: Utrecht wants €10m
Would be a good signing for Leeds United
Litt mer om Kerk her: https://tbrfootball.com/report-leeds-close-to-agreement-for-fc-utrecht-attacker-gyrano-kerk/
Vi har en hektisk uke foran oss nå frem til transfer deadline med mange rykter ute og går.
Lover ikke godt for de Paul hvis vi skal signere nederlenderen til 10-12 millioner pund. Og da blir evt den andre signeringen en ving. Hvis vi ikke forsterker med en klar kreativ type 10-er så blir jeg litt småpissed kjenner jeg. Det har vært et savn lenge, og Pablo sin kropp begynner å slites ut.
Forshaw har fått et setback visstnok (sjokk!), så at vi trenger en ny sentral midtbanespiller er ikke så rart. Jeg vil heller ha inn to sentrale, der den ene er en 10-er, enn en sentral og en ving.
Time will show!
auren
Telegraph Football
@TeleFootball
Leeds United target AZ Alkmaar captain Teun Koopmeiners to bolster midfield |
@mcgrathmike
Defensiv midtbanespiller....så ikke helt den komme. Ser jo imponerende ut, men han er en Phillips type, ref: https://www.youtube.com/watch?v=tbfdQjCkufU
Høy agurktid nå...
Telegraph Football
@TeleFootball
Leeds United target AZ Alkmaar captain Teun Koopmeiners to bolster midfield |
@mcgrathmike
Det kan godt være at du ha rett. Føler bare jeg må poengtere at man kan ha f.eks 30 som det kan handles for. By 30 på 3 spillere og gå fremover med alle. Men det er da første valget som blir hentet og endelig signert. Jeg er klar over at det ikke virker helt rettferdig. Men det er vanlig fremgangsmåte for å unngå å ikke ende opp med noen om noe går galt med første valget etc.Tror Bielsa brukte siste rest av penga på forsvaret da dem 2 første kampene har resultert i 7 baklengs.
Brukte vel 180 mill på Diego Llorente. Så jeg betviler at vi henter ROdrigo de Paul
Det er direkte feil og strider i mot alt som er kommunisert. Husk, vi hadde bud på Josko Gvardiol inne på 20 millioner pund samtidig som 25 millioner euro ble avvist av Udinese for De Paul. Det er penger nok til å hente De Paul i dag om de vil det, utfordringen er at de sannsynligvis ønsker en ving i tillegg noe jeg mener vi ikke trenger. En 10'er er helt kristisk, det sier seg selv.
Sent fra min motorola one vision via Tapatalk
Ja, det er en strategi som kan brukes, men da er det gjerne snakk om spillere i samme posisjoner, ikke en stopper og en 10'er. Slik situasjonen er nå veier de opp hva som gir mest merverdi. Derfor har jo alternativene til De Paul dukket opp. Jeg er redd Bielsa har låst seg på at han skal ha en ving i tillegg til en 10'er, da går ikke budsjettet opp med 35 millioner euro for De Paul.
Det kan godt være at du ha rett. Føler bare jeg må poengtere at man kan ha f.eks 30 som det kan handles for. By 30 på 3 spillere og gå fremover med alle. Men det er da første valget som blir hentet og endelig signert. Jeg er klar over at det ikke virker helt rettferdig. Men det er vanlig fremgangsmåte for å unngå å ikke ende opp med noen om noe går galt med første valget etc.Tror Bielsa brukte siste rest av penga på forsvaret da dem 2 første kampene har resultert i 7 baklengs.
Brukte vel 180 mill på Diego Llorente. Så jeg betviler at vi henter ROdrigo de Paul
Det er direkte feil og strider i mot alt som er kommunisert. Husk, vi hadde bud på Josko Gvardiol inne på 20 millioner pund samtidig som 25 millioner euro ble avvist av Udinese for De Paul. Det er penger nok til å hente De Paul i dag om de vil det, utfordringen er at de sannsynligvis ønsker en ving i tillegg noe jeg mener vi ikke trenger. En 10'er er helt kristisk, det sier seg selv.
Sent fra min motorola one vision via Tapatalk
Tror Bielsa brukte siste rest av penga på forsvaret da dem 2 første kampene har resultert i 7 baklengs.
Brukte vel 180 mill på Diego Llorente. Så jeg betviler at vi henter ROdrigo de Paul
Han kommer ikke for å sitte på benk for å si det sånn. Blir ikke veldig overrasket om vårt faste stopperpar etterhvert er Koch og Llorente.
Da ser du for deg Llorente til venstre av de to - en posisjon han fikk masse kritikk for i forrige sesong i Sociedad...
Spennende signering! Enda en landslagsspiller for Spania. Han trenger nok høsten på å bli drillet i Bielsa-ball, men tipper han er mest sett som et tredje alternativ i en tre-backslinje og første back up for Phillips.
Applaus igjen til Orta og co!
auren
Derfor må vi hente de Paul og/eller Malinovskyi asap
Leeds United are closing in on a deal to sign Levante midfielder Jose Campana this summer, according to radio station Onda Cero.
It is said that the newly-promoted Premier League club are prepared to offer up to €18m for the central midfielder, although Levante’s initial starting point for negotiations is closer to €30m.
Hvis vi har kjøpt Llorente for 18mill pund har vi nå handlet for ca 80mill pund i sommer. Nærmere 1 milliard norske kroner. Minner jo om Ridsdale dette!
Spørs om det kommer flere inn nå eller om krybben er tom?
Leeds
INN:
Helder Costa, Wolverhampton, £16 mill.
Illan Meslier, Orient, £5,8 mill.
Rodrigo, Valencia, £27 mill.
Robin Koch, Freiburg, £13 mill.
Syntes dette er et artig innblikk i hvordan Bielsa tenker rundt spillere, når han først har nailet noen så er det tydelig at de ikke går i glemmeboka.
Gary Devonport
@dingleburtdev
Incredibly appears llorente was on the list of players that Marcelo wanted at Lazio
Replying to
@dingleburtdev
How do you know that pal?
Gary Devonport
@dingleburtdev
Was in one of the books about him
Da må han har bedt om han i forkant og trukket seg direkte når han ble klar for Malaga.
Spennende spiller, men har hatt tre muskelskader siste 18 mnd. Kan tenkes at han skal slite litt igjennom sesongen med å tilpasse seg. Slaktes for årets sesong som venstre stopper, det er kanskje litt urovekkende. Da skal han slite med å erstatte Cooper. Men så er det kanskje Koch en er mest usikker på på kort sikt også.
Lazio
6. juli 2016 ble han ansatt som trener for den italienske toppklubben SS Lazio, men trakk seg to dager senere.[15] Han begrunnet avgjørelsen med at klubben ikke hadde signert nok nye spillere som det var avtalt etter 18 spillere forsvant etter sesongslutt.[16]
On 8 July 2016, Llorente was loaned to Málaga CF also in the top level.[9]
Eric Pulgar fra Fiorentina ryktes. Ingen referanser på ham...Alternativ til De Paul kanskje?Pulgar har Hay sagt nei til. Når han i tillegg har en stygg historie bak seg der han kjørte på en fyr og drepte ham, så tror jeg det er lurt å stå over.
Tror også at Ryan Kent fortsatt vurderes....foran å låne Daniel James.
Vil heller ha Kent enn James. Kent, de Paul og Llorente ville vært knall. Men at vi nå bruker så mye penger på en stopper tror jeg dessverre indikerer at vi har gitt opp de Paul og heller ser oss rundt for rimeligere løsninger alla denne fyren fra Ukraina.
auren
Sent from my iPhone using Tapatalk
Bruk heller pengene på playmaker enn stopper nå.
Vi har jo også Struijk i bakhand.
David CartlidgeSkal vi betale 20M EUR for en benkesliter fra Real Sociedad?
@davidjaca
Diego Llorente heading to Leeds in deal that could be around €20m. The source of the story,
@MikRec
, is very trustworthy and close to Real Sociedad. This one is happening.
David Cartlidge
@davidjaca
On Llorente; very tidy footballer on the ball, comfortable moving out of CB and can also feature as a DM. Feeling is that he has stagnated the last few years and lost recovery pace/can be exposed in a high line. Had a few bad injuries. Luis Enrique is still a big admirer though.