LUSCOS

LUSCOS Forum => Spill og tipsforum => Topic started by: josoer on November 14, 2008, 18:40:02

Title: Leeds United på FM2009
Post by: josoer on November 14, 2008, 18:40:02
Da er vi igang.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on November 15, 2008, 19:33:49
hvilken taktikk kjører du?  detaljert
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Stifler on November 15, 2008, 20:17:22
Angergren - Sheehan - Lubomir - Hunty - Frazer
Snoddy venstre ving Douglas sentralt, og Robinson høyreving
Delph bak spissene som attacking midtfilder og Becchio og Becks på topp.
Funker helt rått :D
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Trond90 on November 15, 2008, 23:23:06
1 plass med 94 poeng, og JPT seier på wembley :). Røk ut i ligacupen 3 runde mot Chelsea på ett 3-0 tap  :( men slo West Ham 3-0 på Elland Road hjemme i 2 runde ;). Så møtte jeg SCUMchester hjemme på Elland road, hadde mange sjanser til og score men det gikk mot 0-0.. til overtid av overtiden så scoret Berbatov!! Kjipt, men fornøyd med sesongen :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Leedsulf on November 16, 2008, 00:53:22
Er på vei mot CCC med dette laget:

.......................Casper.......................

Parnaby - Michalik - Huntington - Sheehan

.......................Douglas.......................

.................Howson - Delph..................

........................Robinson.....................

................Becchio - Beckford................
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on November 16, 2008, 13:56:09
jeg synes at folk skulle lagt ut sine respektive taktikker som fungerer her på forumet.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Leedsulf on November 16, 2008, 16:42:30
Der var opprykket i boks!
Endte på førsteplass med 88p, fire foran Leicester.

Røsket med meg et par diplomer fra sesongen også:
-Ã...rets manager
-Beckford divisjonens toppscorer med 25
-Samme mann fikk årets mål
-Beckford og Michalik på årets lag

Vet ikke spesifikt hva du tenker på når du etterlyser taktikken, Sydhagen, men her er noe som hvertfall fungerte for meg.

Mentality: Attacking, ca 60-70%
Creativity freedom: Normal, 50%
Passing style: Direct, 80%
Width: Narrow, ca 25%
Closing down: Whole pitch, ca 75%
Time wasting: Mixed, 50%
Defensice line: Deep, ca 25%
Tackling: Hard, 100% (med unntak av midtstopperne som kjører easy)
Focus passing: Through the middle
Marking: Man marking

Tallene i prosent er ca hvor markøren på barometeret befinner seg.

Har også huka av for:
-Tight Marking
-Use target man (Becchio)
-Use playmaker (Delph)
-Counter-attack

Kjører også lite long shots på hver spiller, med unntak av Delph og Robinson. Det resulterte i en del flere scoringer, enn når alle kunne skyte når de ville.

Ellers har jeg byttet ut store deler av trenerstaben, og hentet inn folk med ekspertise på hvert område. Én med store kunnskaper om defending, én med attacking osv, og satt kun de til å jobbe med den biten.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Giske on November 19, 2008, 19:54:45
Er det andre enn meg som sliter noe så inni h****** med skader? Til kvar tid så er 7-8 1-lagsspillere på skadelista!! Fryktelig irriternde!! >:(

Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sander on November 20, 2008, 18:16:47
Sliter med noe av det samme. Ikke så mange skader, men når halve laget drar på landslagskamp samtidig som flere er skadet, blir det vanskelig.. Leder likevel ligaen etter 30 kamper ;D

Quote from: Giske on November 19, 2008, 19:54:45
Er det andre enn meg som sliter noe så inni h****** med skader? Til kvar tid så er 7-8 1-lagsspillere på skadelista!! Fryktelig irriternde!! >:(


Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on November 21, 2008, 09:03:31
Quote from: Sander on November 20, 2008, 18:16:47
Sliter med noe av det samme. Ikke så mange skader, men når halve laget drar på landslagskamp samtidig som flere er skadet, blir det vanskelig.. Leder likevel ligaen etter 30 kamper ;D

Quote from: Giske on November 19, 2008, 19:54:45
Er det andre enn meg som sliter noe så inni h****** med skader? Til kvar tid så er 7-8 1-lagsspillere på skadelista!! Fryktelig irriternde!! >:(



hvilken taktikk bruker dù?   sliter litt med å finne rette taktikken...
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sander on November 21, 2008, 14:08:20
Bruker som regel 4-4-2.

Stopperne skal holde seg tilbake, mens backene får være med opp og slå innlegg.

Den ene sentrale midtbanen får bare ta blanda offensive løp med stikkpasninger. Resten får være med opp.

En av spissene har offensive løp.

Ellers har jeg bare litt offensiv mentalitet og forsvaret ligger litt dypere. Ingen drøying av tid..

Ikke no fiksfaks.

Har slitt i det siste med å score mål, så har byttet til 4-3-3, noe som ikke har hjulpet.. Ligger på 2 ett poeng bak Leicester (også formsvikt).. Tapte JPT finalen på bortemål :(

Inn:
Soley på free transfer
Daryl Murphy (Sunderland) på lån

Ut:
Hughes til Birmingham for 40.000pund

Bruker som regel dette laget:

                                              Ankergren

Richardson                  Rui Marques        Michalik              Sheehan

Robinson                     Douglas              Delph                 Johnson

                                 Beckford            Murphy

Gjør ofte forandringer i laget.. Prutton spilte egentlig høyre kant og gjorde det veldig bra, men ble skadet i 3 mnder. Da brukte jeg Robinson på venstre kant..


Quote from: Sydhagen on November 21, 2008, 09:03:31
Quote from: Sander on November 20, 2008, 18:16:47
Sliter med noe av det samme. Ikke så mange skader, men når halve laget drar på landslagskamp samtidig som flere er skadet, blir det vanskelig.. Leder likevel ligaen etter 30 kamper ;D

Quote from: Giske on November 19, 2008, 19:54:45
Er det andre enn meg som sliter noe så inni h****** med skader? Til kvar tid så er 7-8 1-lagsspillere på skadelista!! Fryktelig irriternde!! >:(



hvilken taktikk bruker dù?   sliter litt med å finne rette taktikken...
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: R - R on November 24, 2008, 15:30:36
Leeds er eit fantastisk lag å vere på FM. Har til no spelt to sesongar. Soleklar førsteplass første sesong i L1 med 110 poeng og eitt tap. Andre sesongen gjekk over all forventning. Starta meget bra, men dabba litt av etter 10-15 kampar, og gjekk inn i ein tørr periode på 5-6 kampar. Resten av sesongen tapte eg ein kamp, og sikra direkte opprykk på andreplass i årets siste kamp!

Spelar konsekvent 4-3-3 med tre sentrale midtbanespelarar. Mixed passing, men hakket før short passing. Attacking stil, hakket over normal. Hugsar ikkje alle detaljar, men nyttar offside og kontringar.

Laget:
                                                Ankergren
Richardson                     Michalik                    Huntington/Hovland                White
(meget bra back.)            (meget god)              (to talent, varierar litt)           (Sheehan
Carr som back-up                                                                                     er også god)
           
                       Kilkenny (Howson)      Douglas           Delph (Elm)
Meget sterk midtbane. Douglas fungerar utmerka sentralt. Delph og Kilkenny puttar mange mål, 10+, og Howson og Elm er nesten like gode. Prutts fungerte i L1, men mista plassen etter kvart. Same med Johnson, som eg fekk solgt for 1m pund til Hull.


                       Beckford           Lita           Torje
Beckford er målgarantist. 20 mål i CCC. Lita henta eg gratis, og har fungert greit første sesongen. Torje er eit stort rumensk talent som eg har omskulert til spiss. Har elles Cameron Jerome, Snoddy, og eit par unge talent.

Satsar konsekvent på unge spelarar. Dette er ekstra viktig når ein er ein klubb som Leeds med begrensa summar i banken (sjølv om klubben har god råd i forhold til L1-klubbar), så er det lurt å kjøpe og ungt, og selge dyrt. Unge spelarar kan som oftast hentast for ein billig penge, i forhold til meir rutinerte. Kombinert med enkelte eldre støttespelarar fungerer dette bra. Svidde riktignok av 4m pund for Torje, men han er verdt det!

Etter at opprykket til PL var sikrar, har Bates prøvd å selge klubben (det var rart), og har vore låst i samtalar med eit konsortium i tre månader. Dette gjer at eg ikkje får gjort handla inn nye spelarar, noko som er sårt tiltrengt foran PL. Dette er bittert då Bates faktisk ga meg ein solid sum til å handle nye spelarar. Nesten verre er at det nye konsortiumet hevdar dei vil tilsette Alan Pardew som ny manager, til trass for jobben eg har gjort. Jobbtilbud har florert frå middels PL-klubbar, men er ikkje aktuelt.

Er tippa på sisteplass foran sesongen i PL, og utan nye spelarar (utanom eit par unge talent signert på vårparten), skal det halde hardt. Byrja heldigvis med heimesiger mot Newcastle, og det er så langt som eg har kome.

Uansett, tips til dei som startar med Leeds.

Laget ved oppstart er godt nok som det er for direkte opprykk. Forsvaret er sterkt, men treng gjerne litt fyll. Frazer er meget solid på høgrebacken, og har servert mange assists. White på venstrebacken har gjort det same, om enn litt meir ustabil. Sheehan er eit meget godt alternativ. Douglas sentralt på midten har gjort ein solid slitarjobb, og har tidvis vore lagets beste spelar som anker. I Kilkenny og Delph har ein to meget gode sentrale midtbanespelarar som puttar over 10 mål i sesongen, og serverar plenty med assists. På topp er plassen ein bør prioritere for forsterkningar. Becchio hadde ein grei førstesesong, men blei solgt etter opprykk til CCC. Showunmi blei toppscorar i L1 for meg, men fallt gjennom i CCC. Snoddy er ustabil, men kan vere god

Etter opprykket til CCC prioriterte eg å bruke mykje pengar på å hente inn staff. Lag til eigne treningsopplegg for ulike lagdelar, og assign ein coach til kvar treningsattributt. Tips: hent youth coaches frå andre klubbar. Dei aller fleste takkar ja når dei blir tilbudt rolla som 'coach' og ikkje 'youth coach'. Kan gjere store kupp på den måten! Elles finst det alltid enkelte gode trenarar gratis, og gamle storspelarar som blir gode trenarar.

Elles finn ein alltids gode spelarar gratis. Henta inn Stephen Carr (tidlegare Tottenham og Newcastle), og har vore eit meget solid alternativ på høgrebacken. Har og Hatem Trabelsi som er eit godt alternativ der. Kan og finne ein del unge spelarar som kan fungere som back-up/stallfyll, og som kan generere litt pengar ved vidaresal.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on November 28, 2008, 11:45:21
har nå finjustert på en 4-3-1-2 formasjon, og jeg feier til side ALL motstand!
suverent opprykk første sesongen  8)

har nå hentet inn Lua Lua og Vassell på free transfer, og håper at de skal skyte meg til PL på første forsøk.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lufc86 on November 29, 2008, 00:27:02
aarrggh eg gleda meg så ufatteleg mykje til å spela fm09.. Det ska bli artig å få jobba leeds opp til premier league att.

Eg har så altfor mange eksamenar den komande tida, derfor har eg lova meg sjølv å ikkje spele før etter desse er unnagjort. Så eg site no og ser på FM som fruen har kjøpt inn (men som julegave??), og den ska ikkje opnast før julafta. Og då når eg sit her og les dessa gode innlegga blir eg frustert..

skal/skal ikkje...

Ahh jula kan ikkje kome fort nok..

Forresten, er det nkon her inne som spelar FM på mac? korleis funkar det? (spelte demoen og då var det mykje problem med musetasten. då eg er vant med windows og høgre musetast)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: SirOlsen on December 02, 2008, 13:54:25
Da var FM09 endelig innkjøpt og innstallert.. gleder meg til å sette igang og prøve meg litt frem her :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: metaljon on December 04, 2008, 16:46:23
detta er morro det ;D vinner L1 overlegent!
Ankergren - white(sheehan),huntington,michalik(bjørdal),richardson(mills,dmifb) - prutton,douglas,howson - delph - becchio,beckford
4-3-1-2
gleder seg til championship...går for direkte opprykk  ;D
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: SirOlsen on December 05, 2008, 08:36:46
Jeg vinner absolutt ingenting overlegent jeg i allefall... men ligger på en 4.plass etter ca 10 spilte kamper.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: R - R on December 08, 2008, 12:26:30
Har fullført 5 sesongar, 3 i Premier League (Direkte opprykk frå  L1 og CCC på første forsøk).

Første sesongen i PL endte bra, sett ut i frå forholda. Fekk ikkje handla inn nye spelarar om sommaren pga takeover, men klarte meg fint, og endte på 13. plass etter ein sterk avslutning, bla. 3-2 siger borte mot Chelsea.

Andre sesong gjekk over all forventning. Endte til slutt opp på 5. plass. Hadde forventa å konsolidere meg rundt midten, kanskje snuse på 7-8 plass om eg fekk flyten. Bosmanspelaren Uche på topp hjalp veldig med 17 mål i sin første sesong i PL.

Til trass for at eg presterte så bra forrige sesong, satte styret berre moderate forventningar på meg foran trejde sesong, og forventa å hamne midt på tabellen. I staden hamna eg på andre plass, med 90 poeng (!), 1 lusent poeng bak Arsenal som kneip tittelen igjen. Hadde ein fantastisk avslutning på sesongen, med 16 kampar utan tap, og berre to uavgjort. Elland Road er verkeleg blitt eit fort - 17 sigerar og 2 uavgjort i PL.

Har starta på fjerde sesong, og laget presterer bra. Ligg på andreplass, same poengsum som Arsenal. Ligg og greit plassert i CL, og trur eg skal kvalifisere meg frå gruppespelet. Slo bla. Real Madrid på heimebane 2-1.

Laget:

                                                Ochoa

Maio/De Silvestri           Gerson            Papadopoulos                  Oliva
                     
           Wilshire/Delph    Veloso/Eira    Van der Vaart/Ramires 

        Marquinhos/Kildal    Keirrison/Kameni        Mañon/Lewandowski         

Enkelte av spelarane, som Maio, Eira, Kildal og Kameni er regens, men resten finst frå starten. Kameni er heilt fantastisk. henta gratis frå Kamerun, og er wonderkid. Lewandowski blei henta inn som back-up då eg fekk langtidsskade på Mañon. Veloso kom gratis før sesongen, og er fantastisk. Keirrison blei toppscorar i Europa forrige sesong med 31 mål i PL.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on December 08, 2008, 22:59:05
3 sesonger på 2 uker er ikke verst R - R. Da gjør du vel ikke så mye annet? ;)

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: R - R on December 09, 2008, 13:08:50
3 sesongar på to veker er ikkje så mykje. Går fort på kjapp maskin med kun engelsk liga lasta. Hjelper også på at dama jobba kveldsvakt forrige veke, så var ikkje restriksjonar på speletid om kvelden :D Brukar uansett ikkje meir enn ca. 3 timar på ein halv sesong eller så.

Uansett, fantastisk spel, og ekstra moro å føre Leeds tilbake der dei høyrer heime! Ligg no på toppen av tabellen, 4 poeng foran Arsenal!
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on December 09, 2008, 14:06:29
Quote from: R - R on December 09, 2008, 13:08:50
3 sesongar på to veker er ikkje så mykje. Går fort på kjapp maskin med kun engelsk liga lasta. Hjelper også på at dama jobba kveldsvakt forrige veke, så var ikkje restriksjonar på speletid om kvelden :D Brukar uansett ikkje meir enn ca. 3 timar på ein halv sesong eller så.

Uansett, fantastisk spel, og ekstra moro å føre Leeds tilbake der dei høyrer heime! Ligg no på toppen av tabellen, 4 poeng foran Arsenal!

hvilken taktikk bruker du R-R?   mulig å legge ut for nedlasting? 
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: R - R on December 09, 2008, 14:54:33
Det går sikkert an når eg er på den maskina igjen. Er ingen hokuspokustaktikk. Samma taktikken eg har brukt på alle CM/FM. 4-3-3, tre sentrale midtbanespelarar og spissar. Offensiv taktikk, med korte pasningar osv.

Ska sjå om eg kan få ordna det seinare.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sander on December 12, 2008, 10:47:55
Endte på andreplass første sesong og dermed opprykk. Må si det var litt av en thriller på slutten.
Fire kamper før slutt hadde de fire øverste lagene 78 poeng hver.

Vi vant en, tapte en og spilte en u, og det var en kamp igjen.

1. Leicester (allerede rykket opp)
2. Carlisle
3. Leeds

Carlisle og Leeds hadde like mange poeng.

Vi møter Millwall på plassen under oss i siste kamp.
Kampen starter litt fram og tilbake, og vi drar på oss tre småskader i første omgang. Gjorde to bytter. En av dem var Kandol inn for Becchio. Og jagge meg satte Kandol inn 1-0 målet som også ble resultatet. Senket klubben han var lånt ut til.
Carlisle tapte sin kamp, så jeg rykket opp. De tapte forresten Play-off finalen mot Brighton også, så var vel ekstra surt for dem :D


Har allerede hentet to spillere på free transfer. Chris Porter het vel han ene. 17 i avslutninger, headinger og muligens fart. Veldig god signing. Spiller på en klubb i Skottland, husker ikke hvilken. La merke til han i avisene da noen påsto jeg var på nippet til å signe han ;D

Så har jeg hentet en off.midtbane jeg ikke husker navnet på.

Nå er målet å hente en keeper, stopper, høyre back og muligens en høyre kant og sentral midtbane.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: MartinR on December 13, 2008, 12:12:20
Anbefaler å prøve å kjøpe Srna, veldig god midtbanespiller :) Men kanskje for dyr :-\


Men, etter jeg hadde bydd på han bydde Tottenham på han og han gikk dit. Enda en grunn til å hate Tottenham  >:(  :P
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Bakke on December 15, 2008, 11:13:43
Har spilt fram til januar 09. Solgte mange spillere. Ankergren, Prutton, Richardson, Douglas mfl ble solgt for ok priser.
Laget nu er i en 4-2-3-1 formasjon. Leder ligaen med 5 p. Kun ett tap.

                                     Ian Walker(lån)

Theo Lucius(150K) - Michalik - Huntington- Insua (lån)

                    Howson(Delph) - Smertin(free)

Ljungberg(35K)-                Pavlovic 32år amc(150K)       -Robinson

                                Becchio (Beckford)

Spiller med høyre og venstre vide flankespillere og bøtter inn mål. Kjempeskøy :)

     
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on December 15, 2008, 12:15:38
Vantl League 1 med ca 10 poengs margin i går. Howson bare ett mål fra å bli min toppscorer. Ting som tyder på at jeg ikke bruker Beckford riktig når han ender på 13 seriemål, ett foran Howson, Becchio og Showunmi. :D

Møtte ManU i 3. runde i køppen og Wigan i 2. runde i ligakøppen. Ble klare tap i begge. Vant Malingkøppen 1-0 mot Leicester, etter å ha banka Scunthorpe 1-6 på bortebane i semien. Vant vel 8-1 sammenlagt der.

Laget mitt var i begynnelsen preget av vingling og stadige taktikkendringer for å tilpasse meg motstanden. Men stort sett holdt jeg meg til 4-4-2. Hvorfor det skal gå ræv med den formasjonen i FM vet jeg ikke, men formasjonen har sugd som electrolux for undertegnede i alle år.

Fant så fram til en tett 4-3-3-formasjon.
                                    Ankergren
Richardson/Gardner Rui/Michailic Huntington Sheehan/White/Parker
     Delph/Kilkenny Douglas/Kilkenny/Prutton Howson/Robinson/Kilkenny
        Beckford Showunmi Becchio/Snodgrass

Solgte Douglas og Hughes i overgangsvinduet i januar. Gikk på et mulig bomkjøp i Alan Gaarde, men håper han blir god å ha neste sesong. Pasnings- og taklingssterk som han er. Har også hentet tre unge lovende midtstoppere fra irland, men han jeg har prøvd litt da både Marquez og Michailich var skada spilte flere elendige kamper.

Vinner mye med ett eller to mål, og sliter med dårlige avslutninger.

Tar gjerne imot tips om en billig storscorer. Ellers kan de som spiller med vinger få et tips fra undertegnede: Owen Price snappa jeg opp etter Trial day. Populær blant fansen om du bruker vinger. Dribler med brukbar fart og gode innlegg. Da jeg bytta til 4-3-3 falt han delvis ut av laget, og ble utlånt.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on December 17, 2008, 12:28:51
Nå har jeg spilt i nesten 20 timer totalt og jeg har kun kommet til november måned! Dataen min er TREIG! Den har vært MYE raskere, men nå er den treig. Ingen virus. Noen som kan hjelpe en stakkar som bruker 10-15 min pr. kamp?

Det går dog mye bedre i sesongen. Har spilt 15 kamper og leder serien med 10 poeng (12-2-1). Tok R-R sitt tips om å spille 4-3-3 med 3 sentrale midtbanespillere og 3 sentrale spisser. I hver eneste kamp får jeg beskjed av Staunton at det er ALT for stor avstand mellom midtbane og spisser. Er det flere som får slike beskjeder? Lurer også på om jeg kan ta alt Staunton sier for god fisk, da han ofte melder tilbake at for eksempel "Sheehan has got skinned way to often today", og ut i fra karakterene så har han gjort en god kamp.

Aidy White er meget god på venstrebacken. Har levert 5 målgivende pasninger, og får stort sett over 7 i snitt.

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on December 17, 2008, 12:45:06
Quote from: auren on December 17, 2008, 12:28:51
Nå har jeg spilt i nesten 20 timer totalt og jeg har kun kommet til november måned! Dataen min er TREIG! Den har vært MYE raskere, men nå er den treig. Ingen virus. Noen som kan hjelpe en stakkar som bruker 10-15 min pr. kamp?

Det går dog mye bedre i sesongen. Har spilt 15 kamper og leder serien med 10 poeng (12-2-1). Tok R-R sitt tips om å spille 4-3-3 med 3 sentrale midtbanespillere og 3 sentrale spisser. I hver eneste kamp får jeg beskjed av Staunton at det er ALT for stor avstand mellom midtbane og spisser. Er det flere som får slike beskjeder? Lurer også på om jeg kan ta alt Staunton sier for god fisk, da han ofte melder tilbake at for eksempel "Sheehan has got skinned way to often today", og ut i fra karakterene så har han gjort en god kamp.

Aidy White er meget god på venstrebacken. Har levert 5 målgivende pasninger, og får stort sett over 7 i snitt.

auren

prøv et program som heter window washer.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on December 17, 2008, 13:27:10
Takk for tipset Sydhagen.. :)

Nå må det også nevnes at jeg har valgt den største databasen forut for spillet. Kunne velge mellom liten, middels og stor (tror dette gjaldt spillerdatabase). I tillegg så har jeg tatt med den norske serien, dvs at resultater derifra dukker opp. Ikke særlig smart kanskje, men det visste jeg jo ikke da. Er det mulig å "slette" den norske serien på eksisterende spill? Er det også mulig å gå over til en middels database over spillere? Hva kjører dere andre med?

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: samadhi on December 17, 2008, 14:32:12
Har på de siste utgivelsene syntes at spillet tar alt for lang tid, og man bruker alt for mange timer, men kommer ikke så langt. Kjøpte meg FM09, men dette gikk håpløst tregt på min maskin og jeg fikk i tillegg problmer med skjermkortet som ikke taklet 3d-funksjonen.

Løsningen på problemet ble egentlig ganske genial. Jeg reiste innpå ebay og kjøpte meg den gamle klassikeren Championship Manager 01-02 for £5.

Deretter gikk jeg innpå; http://www.champman0102.co.uk/forum/

Denne siden gjør virkelig sitt til at dette spillet fremdeles lever, og jeg lastet ned den siste patchen på denne siden fra september 2008. Dette gjør at databasen er oppdatert, divisjonssystemet er korrekt og man starter opp i 2008.

Dette spillet er slik jeg ser det helt genialt, og det er godt å se at man nå kan gjøre unna en kamp på et par minutter og en sesongen greier man lett på en dag. Her slipper man kjedelige pressekonferansen og teamtalk som er det samma opp igjen og opp igjen, og her er ingen loading før kamper.

Spillet anbefalst på det varmeste for de som har gått lei av alle detaljene i nye FM. På champman0102 er det nå også kommet link hvor man kan laste ned spillet gratis og lovlig!

Ser frem til juleferie med cm og godt drykk ved siden av  :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lufc86 on December 17, 2008, 16:44:35
Nokon her inne som har prøvd ut FM 09 på Macbook? Korleis er hastigheten og diverse på den?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Dennis on December 17, 2008, 20:40:30
Helt konge, samadhi!!!  ;D

Edit: Lastet ned spillet i går og starter i 08-09 sesongen med Leeds. For en nostalgi!!  :D
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Bakke on December 19, 2008, 15:51:20
Quote from: auren on December 17, 2008, 13:27:10
Takk for tipset Sydhagen.. :)

Nå må det også nevnes at jeg har valgt den største databasen forut for spillet. Kunne velge mellom liten, middels og stor (tror dette gjaldt spillerdatabase). I tillegg så har jeg tatt med den norske serien, dvs at resultater derifra dukker opp. Ikke særlig smart kanskje, men det visste jeg jo ikke da. Er det mulig å "slette" den norske serien på eksisterende spill? Er det også mulig å gå over til en middels database over spillere? Hva kjører dere andre med?

auren

Jeg må ha stor database og laster inn alle spillere fra flere land. Synes det å leite spillere er en stor del av spillet.
Nå må det sies at fm09 ikke funket på min bærbare med vista. Spillet låste seg hele tiden. Pcen min er helt ok men vista tar på mye minne at løsningen ble å kjøpe xp og forkaste vista. Med XP fungerer det helt utmerket.

Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sander on December 20, 2008, 13:23:53
Ny patch til FM 09 er lagt ut. De som kjører gjennom stream får den oppdatert automatisk
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: SirOlsen on December 21, 2008, 15:57:15
Quote from: Sander on December 20, 2008, 13:23:53
Ny patch til FM 09 er lagt ut. De som kjører gjennom stream får den oppdatert automatisk
Har du noe info om hva denne patchen inneholder?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sander on December 21, 2008, 20:35:39
Sports Interactive har nylig lagt ut en ny patch til Football Manager 2009 til nedlastning. Patch 9.2.0 tar for seg de viktigste feil og problemer som ivrige Football Manager-spillere har funnet og rapportert inn til Sports Interactive. Patchen er save game-kompatibel, den vil altså fungere på allerede oppstartede spill. Den inneholder også en oppdatering av databasen, men for å bruke denne må man starte et nytt spill.

http://www.fmnorge.com/


Quote from: SirOlsen on December 21, 2008, 15:57:15
Quote from: Sander on December 20, 2008, 13:23:53
Ny patch til FM 09 er lagt ut. De som kjører gjennom stream får den oppdatert automatisk
Har du noe info om hva denne patchen inneholder?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sonny on December 21, 2008, 20:51:27
Spiller med Steam og får automatisk oppdatering, genialt.

Snart ferdig med sesong 1, spilt 40 kamper og det har gitt følgende statistikk 28 seire -11 uavgjort og 1 tap, 95 poeng og 77-24 i målforskjell. Leder serien klart foran Scunthorpe og Milwall som kjemper om 2 plassen.

De som har prestert best for meg er Beckford (puttet mye), Bradley Johnson og Frazer. Delph og Howson får også godkjent. Har kjøpt få spillere, men grunnet mye skader måtte jeg være ivrig på lånemarkedet etter jul. Insua fra Liverpool har vært veldig god på venstreback, og Helguson og Daryl Murphy har gjort gode bidrag.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on December 28, 2008, 18:12:09
Vant serien med 19 poeng foran Leicester. 108 poeng totalt. Tror Becks putta 35 mål totalt i serie og cup.  Aiden White var meget god på venstrebacken. Fikk over 7 i snitt på sine 27 kamper. Sheehan spilte ca. like mange kamper og endte opp på ca. like godt snitt. Richardson den beste med 7,15 eller noe i snitt.

Kjøpte ingen spillere, da 100 000 pund ikke er nok til å kjøpe noen kvalitetsspillere. Lånte Carlton Cole (angrep) og Zakuani (midtstopper) hele sesongen. I tillegg var Helguson innom en tur.

Akkurat startet sesong to i CCC. Har kjøpt 4 spillere - Evatt (Blackpool) midtstopper, free agent. Ferrie Bodde (Swansea) defansiv midtbane, free agent. Hodgkiss (husker ikke fra hvem), høyreback, free agent. Kevin Kyle (Burnley), spiss, 600 000 pund, som kan stige til 700 000 ved 50 spilte kamper.

Har i tillegg fått et supertalent hentet opp i U-18 troppen - Michael Cruse, midtbanespiller. Potensiale til å bli en kvalitetsspiller i følge Staunton. Kun 16 år, men har spilt noen kamper i pre season, og spilte en kamp i ligacupen. Kommer til å matche ham forsiktig med noen kamper denne sesongen.

Veldig artig spill, men har en fryktelig treig data. Spilt i over 2 døgn, og kun gjennomført 1 sesong. Men så ser jeg jo alle nøkkelhøydepunktene fra kampene også.

MOT ;)

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: sindre12 on January 05, 2009, 20:11:54
Dette laget bruker jeg:

Ankergren
Huntington(bromby) - Kisnorbo - Michalik - Ross Wallace
Howson - Delph - Charlie Adam - Snodgrass(Robinson)
C. Jerome - T.Elliott ( anbefalest på det største å bruke han)

ligger i Championship !
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on January 09, 2009, 10:40:57
Har 5 kamper igjen av første sesongen i CCC. Det har gått meget bra. Lå på 2.plass inntil få kamper siden. Men plutselig har laget ramlet helt sammen. Tapt de 4 siste kampene, og scorer ikke lenger mål. Nå er også Beckford blitt skada, en spiller som har scoret 30 mål denne sesongen. Det positive er at laget produserer hele tiden flere sjanser enn motstanderen, men vi sliter foran kassa. Noen som har et tips for å få en confidence boost? Det er 5 poeng ned til 7.plassen, dog jeg var 10 poeng foran for 3-4 kamper siden.

Hva ligger snittet på spillerne deres på? Svært få som har over 7 i snitt. Beckford, Richardson, White og Ankergren ligger rundt 7+.

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on January 09, 2009, 11:45:45
Leder CCC med luke på 8 poeng. Beckford spiller ofte bra, men scorer nesten kun på straffe. Etter siste patchen scorer ikke godkjøpet Chris Porter lenger heller.
Snodgrass hadde spilt 9000 minutter uten mål da jeg solgte ham.

Så nei, jeg kan neppe hjelpe deg med mål. Men jeg har i hvert fall funnet ut at drastiske endringer på taktikk ikke funker.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on January 09, 2009, 12:51:13
Hvilke oppdateringer kommer med disse patchene egentlig?

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on January 09, 2009, 17:47:02
Tror mine manglende spisscoringer er tilfeldig. DVS Beckford lå under Howson i antall må første sesongen min også. Ser ikke ut som systemet mitt passer ham spesielt godt. Så bad jeg ham tidlig om å løpe i kanaler, eller hva det het. Det var et grusomt dårlig trekk, og nå nekter han å slutte.  :D

Men 3D-visningen ser mye bedre ut nå i hvert fall. Ingen som spurter baklengs tilbake til forsvar etter conere lenger. Keepers bevegelser ser mer naturlige ut. Er også en databaseoppdatering, men den innvirker kun på nystarta spill. Hovedsaken er vel at de stopper kræsjing. Håper jeg. Gidder aldri lese disse listene over hva som fikses i en patch.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lufc86 on January 10, 2009, 15:22:47
Ja då har eg runda av tre sesongar med Leeds. Eg starta med ein offansiv 4-4-2 formasjon, dvs pil fram på begge backane mine samt alle midtbanespelarane.

Anbelfate kjøp fyrste sesong:
Eit tips til alle, kjøp ein spelar frå Celtic som heiter "Peter Perrrier Doumbe". Han får du for 200k og er høgreback, mykje betre enn Frazer.
"Rebosio" er ein midtstoppar som kontrakten løper ut, han får du henta gratis når du startar spelet, så kjem han til klubben første Januar.

Kjøpte kun desse to første sesongen. Vann ligaen med 104 poeng, men Leicester var hakk i hel med noko og 90 poeng.

TAKTIKK:
Anker
Doumbe - Michalic - Huntington/Rebosio - White
Robinson/Prutton - Delph - Howson - Johnson
Beckford - Snodgrass

LAGINSTRUKS:
Offensivt ca 70%
Kreativitet 50%
Direkte pasning: 60%
Pasningsstil: Hurtig 60%
Press: 50%
Breidde: 60%
Forsvar ligg djupt: 40%

* Pasningsfokus: blandet
* Kontring, bruk playmaker og target mann slått på.
* Offensive cornere: Første stolpe, sett michalic på stuss frå fyrste stolpe.

* Sheehan har bra stats, men er treig og har lite skills på fysiske attributter, derfor lønnar det seg å bruke White for å bygge han opp, brukte periodar Johnson på venstrebacken òg. Johnson er ein meget god spelar i L1.
* Brukte konsenkvent Howson og Delph sentralt med pil fram på begge spelarane. Begge med løp med ball, offensive løp ofte, stikkballar ofte og langskudd ofte. Delph fekk og fri rolle og playmaker. Tok og skifta posisjon på trening til offansiv midtbane på begge spelane, og endra treningsinnhold til det det er gode på. (dvs høg trening på angrep, ballkontroll, aerobic og styrke) Eit sjakktrekk, desse scorar garantert over 20 mål for deg i løpet av ein ses i league 1, i tillegg blir dei kvalitetspelarar i både league one og til og med premier League.
*Beckford putta over 30 mål for meg fyrste sesong. Offensive løp, løp med ballen og langskudd ofte. Nytta han som targetman med løp mot ballen.

SESONG 2:
Sikra opprykk med ein litt heldig 2. plass, bak suverene Sunderland.

Anbelfate kjøp:
Venstre ving: Traore frå Rosenborg, veldig god venstreving. Pris 8.5 mill NOK.
Spiss: Nathan Tyson frå Forest. Scora i lag med Beckford over 50 mål for meg. Pris 1.5 mill NOK.
Venstre back: Grainger, bra back i CCC, 2.5 mill NOK.
Høgre ving: Birkir Bjarnason: Han kjem gratis frå Viking om du hentar han om sommaren etter ein sesong. Er alltid viljug til å koma til klubben og er ein solid høgrekant med dei riktige attributtane for ein god ving.

Laget:
Ankergren
Doumbe, Michalic ,Hunty, Grainger
Bjarnason, Delph, Howson, Traore
Beckford, Tyson

*Same instruksar som sesongen før.

PREMIER LEAGUE:
Fekk 10 mill for tabellplassering i league one. Fekk ytterligare 300 mill for tv rettighetar i Premier League. Grunna oppkjøp av klubben fekk eg ikkje kjøpt spelarar før seint, i tillegg ville det nye styret som etter kvart kjøpte opp klubben ansette Roy Hodgson om dei fekk gjennomslag, som dei fekk, men eg fekk behalde jobben grunna supportarane.

Kjøpte då:
Papadopoulos. 19 år gresk midstoppar, svakhet er at han er litt treig, men eit stort talent. (Seinare solgt for 60 mill til City)
Levyn Nyantanga. Ok midtstoppar i premier League, verken meir eller mindre.
Mauro Zarate, fantastiks signering frå Everton då. Scora 22 mål fyrste ses i premier league.
Amr Zaki, fekk eg på free transfer.
Andres D. Allesandro 30 mill. Ã...rets bomkjøp. Bra stats men var ikkje god, verken på kant eller sentralt.
Barragan, spansk høgreback. Solid. 50 mill NOK.

Laget:
Ankergren
Barragan, Michalic, Papadopoulos, Grainger/Nyantanga/White
Allesandro, Howson, Delph (K), Traore
Zarate, Zaki

Kom på 14 plass fyrste sesong.
Sommaren etter fekk eg kun skarve 50 millionar til nye kjøp, etter å ha sleppe inn mest mål av samtlige lag i premier league, trengte eg forsterkningar bak. Kjøpte Kirkland, Silvestre, Emerson Boyce og ein ny høgreback Haffton. Flytta Barragan opp som høgreving. Fekk desverre sparken etter halv sesong når eg låg på 13 plass, grunna dårleg harmoni i klubben, og altfor mange tap. I tillegg hadde eg håpa på øvre del av tabellen, noko eg låg langt i frå.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on January 12, 2009, 13:46:44
Hvordan får man reservelaget oppe og går? Da jeg spilte demoen gjorde jeg ingen innstillinger, og reservelaget fikk kamper jevnt og trutt. Da jeg kjøpte spillet regnet jeg med at reservelaget var påmeldt, men det har ikke blitt spilt noen reservelagskamper verken sesongen i L1 eller i CCC. Har jeg for få spillere på reservelaget?

Noen som har hørt om tapte play off finaler for Leeds? Tapte selvsagt play off finalen om opprykk til PL. 1-0 mot QPR i god gammel Leeds ånd. Vinnermålet ble scoret 2 min på overtid. Men seieren var fortjent. Siste 10 kampene i sesongen var et mareritt. Tror jeg tapte 7 av dem. Skjønner ikke hva som gikk galt. Gikk fra en ganske trygg 2.plass til såvidt å klare 6.plassen på målforskjell.

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on January 12, 2009, 14:20:54
Før hver sesong begynner får jeg spørsmål om jeg vil melde reservelag og U18-lag på i serien, og velger confirm. Kommer dettende inn i innboksen. en eller annen gang i løpet av sommeren. Ellers kan du velge hvem som skal styre reservelagskampene i Team Settings, eller hva det nå heter. Mulig det finnes noe rart der et sted?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on January 12, 2009, 14:59:32
Takker lojo... Burde i grunnen lest i manualen om dette, men slik gjør vi jo svært sjelden ;)

Mente jeg kunne lage min egen taktikk og spillestil på demoen når det gjaldt reservelaget, men da kampene ble spilt ble dette ignorert. Lurer på om man selv må styre disse kampene for at spillestilen skal ivaretas. Og det gidder jeg ikke. Mest hensiktmessig å spille med samme stil både på førstelaget og andrelaget.

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Dennis on January 12, 2009, 15:20:54
Quote from: auren on January 12, 2009, 14:59:32
Takker lojo... Burde i grunnen lest i manualen om dette, men slik gjør vi jo svært sjelden ;)

Mente jeg kunne lage min egen taktikk og spillestil på demoen når det gjaldt reservelaget, men da kampene ble spilt ble dette ignorert. Lurer på om man selv må styre disse kampene for at spillestilen skal ivaretas. Og det gidder jeg ikke. Mest hensiktmessig å spille med samme stil både på førstelaget og andrelaget.

auren

På forrige FM (har ikke det nyeste) er det mulighet for å huke av det på samme side som Lojo snakker om. "Bruk gjeldende formasjon" eller lignende kunne man bruke der, for at ikke assistenten skulle skifte på formasjonene. Tok meg lang tid og en del frustrasjon før dette ble oppdaget, ettersom jeg også brukte samme formasjon for å kjøre unggutta inn i systemet.  ;)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on January 12, 2009, 16:52:21
Ja, det har jeg huka av uten nevneverdige resultat. Staunton kjører fortsatt 4-4-2. Slasken. Og jeg har ikke råd til å sparke ham. :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: ditommaso on January 12, 2009, 17:28:09
Du må gå inn på reservelaget. Sette opp taktikken du vil de skal spille. Så gå på settings og tikke av for bruk gjeldende taktikk. Ellers vil han bruke 4-4-2 som er default for reservene selv  om du bruker en annen taktikk på a-laget. Funker i hvert fall hos meg.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on January 12, 2009, 18:43:49
Det var jo forsåvidt logisk nok. Takker og bukker!  :D
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Kickthemdown on January 12, 2009, 19:25:45
Spørsmål.. Hvordan får man patchen "inn på fm"? Har lastet patchen ned men så ... Er helt håpløs med data...  :D

Anyone?

Alta-White
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on January 12, 2009, 22:47:03
Så skjedde det igjen. Fikk kun forespørsel om å delta i ligaen med U-18 laget. Da må jeg gå gjennom en ny sesong uten reservelagskamper. Huff! Er det slik at man må tikke av for å ha kontroll over reservelaget for å få forespørsel? Jeg hadde ikke kontroll over U-18 laget... Sikkert noe feil i oppsettet mitt. Kjempegøy! :( :( >:(

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Crazyleeds on January 12, 2009, 23:03:10
Det er feil med fm, reserve laget faller ut etter hvert...er i 2018 med leeds nå, har kun u-18 lag...
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on January 13, 2009, 10:33:45
Quote from: Alta-White on January 12, 2009, 19:25:45
Spørsmål.. Hvordan får man patchen "inn på fm"? Har lastet patchen ned men så ... Er helt håpløs med data...  :D

Anyone?

Alta-White

Er det lastet ned gjennom Steam installeres det automagisk. Hvis ikke kjører du bare den .exe-fila du lasta ned, så burde Bob være din onkel.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Kickthemdown on January 14, 2009, 00:56:16
Quote from: lojosang on January 13, 2009, 10:33:45
Quote from: Alta-White on January 12, 2009, 19:25:45
Spørsmål.. Hvordan får man patchen "inn på fm"? Har lastet patchen ned men så ... Er helt håpløs med data...  :D

Anyone?

Alta-White

Er det lastet ned gjennom Steam installeres det automagisk. Hvis ikke kjører du bare den .exe-fila du lasta ned, så burde Bob være din onkel.
Takk for det. Sletter vel ikke lagrede spill, eller hur? Fortsetter bare der man er men med updates?!

Alta-White i sesong 2014 med reservelag....
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on January 14, 2009, 01:32:07
Databaseoppdateringer trår ikke i kraft, men savegame funker fortsatt, ja. Du kan starte nytt spill med Christie på laget.  ;D
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Kickthemdown on January 14, 2009, 01:34:50
Quote from: lojosang on January 14, 2009, 01:32:07
Databaseoppdateringer trår ikke i kraft, men savegame funker fortsatt, ja. Du kan starte nytt spill med Christie på laget.  ;D
Så alt det styret med konstante skader må jeg bare leve videre med.  ???  :(

Alta-White
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sleivind on January 17, 2009, 12:09:25
Quote from: Alta-White on January 14, 2009, 01:34:50
Quote from: lojosang on January 14, 2009, 01:32:07
Databaseoppdateringer trår ikke i kraft, men savegame funker fortsatt, ja. Du kan starte nytt spill med Christie på laget.  ;D
Så alt det styret med konstante skader må jeg bare leve videre med.  ???  :(

Alta-White

Nei, det skal vel egentlig være save-game-kompitabel, så oppdateringene skal skje på spill som allerede er lagret, men databaseoppdateringene trer i kraft neste gang du lager et nytt spill.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Kickthemdown on January 17, 2009, 14:12:04
Quote from: Sleivind on January 17, 2009, 12:09:25
Quote from: Alta-White on January 14, 2009, 01:34:50
Quote from: lojosang on January 14, 2009, 01:32:07
Databaseoppdateringer trår ikke i kraft, men savegame funker fortsatt, ja. Du kan starte nytt spill med Christie på laget.  ;D
Så alt det styret med konstante skader må jeg bare leve videre med.  ???  :(

Alta-White

Nei, det skal vel egentlig være save-game-kompitabel, så oppdateringene skal skje på spill som allerede er lagret, men databaseoppdateringene trer i kraft neste gang du lager et nytt spill.
Glitrende ! Da får vi løpe hjem etter jobb å teste det ut...  :D

Alta-White
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: martind on January 21, 2009, 09:21:20
Så ikke denne tråden før nå jeg. Rykket direkte opp til PL på to sesonger. Men vanskelig å få kjøpt gode spillerer pga av økonomi. Men jeg fikk gjennom et forslag om å frigjøre mer penger til transfer. SLik at budsjettet gikk fra 12 mill til 56 mill. Dette hjalp litt hvertfall.

Laget første sesong:

Casper - Fraze, lubo, hunty, white - howson, douglas, delph, robinson, Becchio og Becks.

Howson er knall god til å komme rundt på kant. Kandol kom tilbake fra lån og ble toppscorer i CCC. Hentet Glauber på lån som stopper. Mye bedre enn Lubo. Lubo  blir fraløpt gang på gang. SPiller en normal 4-4-2 formasjon. Funker bra.

Noen som vet om noen spillere som er tigjengelig tidlig?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on January 21, 2009, 14:28:12
Hadde suksess med Owen Price på høyrevingen den relativt korte perioden jeg spilte med rene vinger. Han er tilgjengelig på free transfer i begynnelsen av første sesong. Dribler som var populær blant fansen. Ikke like god som spiss i 4-3-3 som jeg spiller nå.

Ellers har jeg hatt stor nytte av å kvitte meg med Hughes, Rui, Johnson (bruker jo ikke vinger) Sweeney og all den andre røkla. Da kan du overføre penger fra lønnsbudsjett til transferbudsjett.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: SirOlsen on January 22, 2009, 16:38:16
Det ble jaggu opprykk til CCC med god margin etter første sesong gitt, pluss tok med meg MalingsCup-trofeet hjem.

Ellers røyk jeg fryktelig tidlig ut i Cola-cupen og ble dengt ned i grusen av Scum i FA-cupens 4. runde.

Stiller som regel med følgende 4-4-2 lag:

                                            Ankergen/Lucas

Frazer   -    Marques/Hunty     -      Mikkelikk     -     Sweeny/White/Johnson

Howson/Delph/Robinson - Douglas/Binya - Mascio/Howson/Delph - Mihelic/Snodgrass

                           Becchio/Snodgrass   -  Beckford/Elliott


Funker fint dette. :-)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lufc86 on January 30, 2009, 01:26:32
Då har eg spelt 6 døgn, og "på tide med å få en pizza på døren" kommentar. Eg er no i sesong 19/20, og har vunnet premier league for fyrste gong. Gud for ein lettelse, det tok jammen mange sesongar før det endelig skjedde. Har då elles vunnet Ligacupen, Fa-cupen, uefa-cupen, champions league og serien, samt vm for klubblag. Har då vunne alt, forutan malingscupen. :)

Har endra på taktikk frå år til år, men har dei siste to sesongane spelt med ein klassisk 4-4-2. Einaste spelar som er att frå laget eg starta med er Bab Delph. Som sjølvsagt er "kaftein" o fyst i alt..
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: tori_no on January 30, 2009, 12:26:31
Quote from: lufc86 on January 30, 2009, 01:26:32
Då har eg spelt 6 døgn, og "på tide med å få en pizza på døren" kommentar. Eg er no i sesong 19/20, og har vunnet premier league for fyrste gong. Gud for ein lettelse, det tok jammen mange sesongar før det endelig skjedde. Har då elles vunnet Ligacupen, Fa-cupen, uefa-cupen, champions league og serien, samt vm for klubblag. Har då vunne alt, forutan malingscupen. :)

Har endra på taktikk frå år til år, men har dei siste to sesongane spelt med ein klassisk 4-4-2. Einaste spelar som er att frå laget eg starta med er Bab Delph. Som sjølvsagt er "kaftein" o fyst i alt..

Bab Delph?? Søsteren til Brad og Fabian?  :D
Er selv oppe i PL for andre gang. Rykket ned første gang etter kun 1 seier og 8 uavgjort.
Ser dårlig ut etter 5 kamper i andre forsøk. Rykket opp fra L1 til PL på første forsøk, men det er et tungt steg å etablere seg i PL tydeligvis.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on January 30, 2009, 12:46:27
Sliter jeg også. Både spillemessig og med treig pc. Har snart spilt i 10 døgn vil jeg tro, og er bare i min fjerde sesong. Kom på 6.plass i andre sesongen i CCC, men tapte play off finalen på overtid. Forrige sesong misset jeg akkurat på play off og ble nr. 7. Spiller 4-3-3. Kjøper mange unge talenter fra Norge. Får de ganske så billig. Enkelte nede i £20k, mens andre opp mot 1 mill pund.

Har dere mange talentspeidere? Og hvor "scouter" dere?

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on January 30, 2009, 13:28:54
Jeg har fire talentspeidere, tror jeg. En i Østeuropa, en i Skandinavia, en i UK/Irland, en i CCC og en som spionerer på framtidig motstand. Har kjøpt inn et par irske talenter. Ryan Tingay er den eneste som har slått til. Kom for knapper og glansbilder. Everton bød nettopp 2.5 mill for ham. Vurderer å bruke ham som kaptein, men han er bare nitten, så gamlingene blir sure.

Har spilt åpningskampen i PL mot Livepool på Anfield og skrapte i land en 2-1 seier.
Har kjøpt inn Torje fra Romania etter anbefaling tidlig i denne tråden. I tillegg har jeg kjøpt en ung spiss som bøtta inn mål på reservelaget til Middlesbjørg. Husker ikke navn i farten, samt John Fleck, en venstre ving eller sentral offensiv midtbane. Har gått tilbake til 4-4-2 for premier League-sesongen på grunn av mangel på habile spisser.

Becchio er solgt, Snodgrass like så. Chris Porter, Beckford og den nye 8-millionersmannen fra Miidlesbjørg rullerer på spissrollen nå. Har også henta to norske talenter. En venstre back/ving fra Lyn og en høyre midtbane fra Molde. Husker ikke navn her heller. Gjenstår å se hvorvidt de slår til.

Henta hjem Kilgallon i januarvinduet i opprykkssesongen fra CCC, og han gjør det rimelig bra i midtforsvaret. Har jo fart, som Tingay. Har også henta hjem Walton, men det er nok mer nostalgi enn fornuft i den handelen. Lennon, Smith, Carson og Milner er for dyre foreløptig.
Tror det skal være mulig å holde seg i PL.

Er det flere enn meg som irriterer seg over at vinger og backer aldri takler motstander når de går rundt på kanten? Eller spillere som hodeløst stormer vekk fra ballen? Eller spillere som helt upresset jogger 25 meter bort til en død ball som ligger to meter fra sidelinja, men presterer å løpe rett ut over nevnte sidelinje med ballen?  ;D

Ellers har jeg ansatt Martin Andresen som spillende assistentmanager på FK Haugesund. Overlever jeg i tippeligaen der vil det være et aldri så lite under.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lufc86 on January 30, 2009, 14:09:49
Kanskje eit lite tips til spelarkjøp.

Traore, venstervingen på RBK får du andre sesongen til 10 mill. Om du har råd.
Rebosio får du gratis, om du hentar han når spelet startar.
Perrier Doumbe får du for 200k frå Celtic når du startar spelet.
I Januar kan du hente Birkir Bjarnason på free transfer frå Viking, han er god.

Når det gjelder taktikk, har eg funne ut at den som passer best  for dei fleste lag er enkel 4-4-2, med pil opp på begge backane, og vingane samt den eine sentrale. Pil bak på den defensive.

Spissane er ein targetman, og ein med fri rolle og løp med ball osv.

Det er veldig viktig at mentalitet og press på kvar enkelt ikkje har for store avstandar.

For eksempel sett alle forsvarar på to hakk ned frå midten, midtbanespelarane og targetmann på midten, og offensiv spiss (fri rolle) på to hakk opp frå midten. Spel hurtig, 75%, eg to hakk under midten på bredde. Det fungerar utmerket for meg.

Stå høgt med forsvaret, sett på bruk offsidefelle, bruk target og playmaker. (Playmaker er spiss nr 2, also fri rolle spissen)

Eg kan legge ut screenshot i kveld.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on February 06, 2009, 00:34:20
Forbannet skit. Klarer ikke å rykke opp til PL. I tredje sesongen så ender jeg på en ny 7.plass. 1 poeng bak play off. I alle sesongene i CCC har laget prestert meget bra, helt til de siste 10 kampene. Da faller alt sammen, taper kamper vi vinner 16-3 i sjanser og ryker ut fra topp 6. Nå må det nevnes at laget er svært ungt, så kanskje derfor det presteres så ujevnt. Men neste sesong skal jeg opp. Direkte opprykk!!!

auren, som føler Leeds forbannelsen hviler både i FM og IRL...
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sonny on February 06, 2009, 02:46:25
første sesongen rykket jeg greit opp fra L1. Første del av sesongen i CCC gikk mye bedre en forventet og jeg ledet lenge, men med endel skader ble det en tung vår og vi endte på 4 plass til slutt. Playoff endte som det alltid gjør med Leeds, i tårer.

Ryddet opp i stallen før inneværende sesong og gjorde flere meget gode kjøp, blant annet Amr Zaki. Har også plukket opp noen regents som begynner å få solide stats. Etter 12 kamper og 8-3-1 er jeg på plass på toppen av tabellen og der skal jeg bite meg fast. Bruker fortsatt Michalik, Howson, Delph( fått svært gode stats) og Beckford samt at Kilkenny og Johnson får endel innhopp.

 
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on February 06, 2009, 08:04:53
Som alle Leedfans føler, så føler jeg også at jeg har ligaens beste tropp. Når Beckford er troppens 5. eller 6. beste spiss, bør jeg være godt forspent. Men kan man ta disse uttalelsene fra assistent manager for god fisk? Beckford putter jevnt rundt 30 mål i sesongen, og det er ingen av de andre spissene i nærheten av. 34 sist sesong. Men så er han kanskje den eneste spissen som stort sett alltid spiller fast også.

Kanskje er systemet 4-3-3 ikke det rette likevel?

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on February 06, 2009, 12:57:00
Assistentmanager sier så mangt, og har langt fra alltid rett. Sjekk hva de andre i trenerteamet sier om spillerne også. Spesielt om du feks. vil vite noe om en spiss og ast. mgr. er defensivt anlagt.

Kontinuitet funker faktisk her. Det var når jeg slutta å tilpasse meg motstander og bytte halve laget etter hver kamp jeg begynte å vinne kamper.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Kickthemdown on February 06, 2009, 17:29:18
Etter 8 år i Leeds så jeg opp jobben etter å ha stilt styret et ultimatum om å bygge ut stadion (tar 55000). Etterlater den nye manageren (Jim Magilton) med et fantastisk mannskap som vant ligacupen, Fa-cupen og Uefa cupen i sesong nummer 8. Magilton får vel også overta min tranferpot på relativt solide 900 mill...  :D Er utrolig morro å komme så langt men nå var kanksje ikke motivasjonen min den beste til å fortsette lenger. Har tross alt en godt betalt hos FA, som trener for det Engelske landslaget. På god vei mot VM i 2018.

3 måneder uten klubbtrener-jobb og vips så dukket det opp noe spennende i Italia. Storheten Livorno ligger med brukket rygg nederst i Serie B med 5 poeng på de 11 første kampene. Økonomien kan vel heller ikke kalles frisk for å si det pent. Styreformannen ønsket meg hjertelig velkommen til klubben med å kalle meg for verdens beste trener så jeg får vel bevise påstanden  :)Skal se om jeg ikke for dreis på klubben å føre de mot playoff.... ;) 4 nye spillere er allerede signert (gratis selvsagt) men de kommer først i Januar.

Alta-White



Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Mr. Leeds on February 10, 2009, 19:04:55
Sesong 1:
- Opprykk til CCC. Lite annet. Kjøpte en ung spiller som alle bør prøve - Mascio (sp?). Halvt Braziliansk og halvt Italiensk. Kom til Leeds for £60.000. Måtte gi ham £5000 i uka siden flere CCC lag var med i budrunden. Vel verd pengene. Kanonspiller på sentral midtbane.

- Solgt;
Kandol
Lucas
Telfer
ShowMIdeMoney
Marques
Kilkenny
Hughes
Douglas

Sesong 2:
Opprykk til PL. Kun 1 poeng ned til 2. plass! I cupene var det lite å hente. Husker ikke helt hvem som ble solgt dette året, men det var mange både inn og ut - tradisjonen vår tro:)

Sesong 3:
Mange landslagsspillere inn på free transfer. Fått en fin start og regner med å kunne bli blandt de 10 beste om ikke mye uventa skader skjer. Har fremdeles Delph, White, Gardener, Mikkelikk og Beckford i stallen.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Kickthemdown on February 15, 2009, 22:15:28
Livorno berget plassen og vel så det. 11 plass til slutt. Bare 8 poeng skilte opp til 1 plass. Skal gå løs på en ny sesong med Livorno nå og det under spesielle omstendigheter. Samtlige spillere som var i A-stallen jeg tok over er enten solgt eller blitt servert en sluttpakke. Inn er 32 spillere hentet. Hele 23 av de har hittil kommet inn i sommer. Gjennomsnittsalderen har også gått ned til vel 22 år. Målet for sesongen er selvsagt direkte opprykk, men som den realisten jeg er blir det hardt. Brescia, Genoa og Cagliari ser skumle ut...  :D

England har allerede kvalifisert seg for neste års VM i fotball .. Uten ManYOO eller Chelsea spillere i troppen, nær sagt selvsagt. Har vært et rop fra mediene om å ta ut en de kaller for Wayne Rooney fra ManYoo, men dette ble ikke vurdert da den nevnte spilleren ikke hadde matchvekten inne... :P

Alta-White
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sander on February 15, 2009, 22:41:45
Quote from: Alta-White on February 15, 2009, 22:15:28
Livorno berget plassen og vel så det. 11 plass til slutt. Bare 8 poeng skilte opp til 1 plass. Skal gå løs på en ny sesong med Livorno nå og det under spesielle omstendigheter. Samtlige spillere som var i A-stallen jeg tok over er enten solgt eller blitt servert en sluttpakke. Inn er 32 spillere hentet. Hele 23 av de har hittil kommet inn i sommer. Gjennomsnittsalderen har også gått ned til vel 22 år. Målet for sesongen er selvsagt direkte opprykk, men som den realisten jeg er blir det hardt. Brescia, Genoa og Cagliari ser skumle ut...  :D

England har allerede kvalifisert seg for neste års VM i fotball .. Uten ManYOO eller Chelsea spillere i troppen, nær sagt selvsagt. Har vært et rop fra mediene om å ta ut en de kaller for Wayne Rooney fra ManYoo, men dette ble ikke vurdert da den nevnte spilleren ikke hadde matchvekten inne... :P

Alta-White

Dette er tråden Leeds United på FM2009. Du må nok starte en ny tråd nå :P
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on February 16, 2009, 12:44:19
Endelig. Etter tre år i mesterskapsserien ble det opprykk til PL :) Men Peter Lorimer, som har tatt over som styreformann, skulle jammen meg ikke gjøre det lett for meg. I beste "Bates-ånd", som noen sikkert vil kalle det, så godtok han bud på Delph og en meget god venstreback jeg hadde kjøpt, i januar-vinduet. Budene var henholdsvis på 5,5 mill pund, og 5 mill. Etter å ha ledet suverent, ble forspranget mer og mer spist opp, og i siste serieomgang presterte laget å spille 0-0 hjemme mot Bristol City som alt hadde rykket ned. Dermed ble det bare en andre plass.

Har nå solgt unna og kjøpt nytt i stort monn, men er redd for mange nye fjes vil ødelegge litt. Tapte blant annet mot et L1 lag i pre season, og ble til tider rundspilt.

Uansett: Det er mye kjekkere å spille FM for tiden enn å følge med på Leeds. Noen andre som må ta seg i å tenke spillerstall, innkjøp og taktikk uten å spille spillet?

auren, dagdrømmer ofte om FM :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on February 16, 2009, 13:13:16
Quote from: auren on February 16, 2009, 12:44:19
Endelig. Etter tre år i mesterskapsserien ble det opprykk til PL :) Men Peter Lorimer, som har tatt over som styreformann, skulle jammen meg ikke gjøre det lett for meg. I beste "Bates-ånd", som noen sikkert vil kalle det, så godtok han bud på Delph og en meget god venstreback jeg hadde kjøpt, i januar-vinduet. Budene var henholdsvis på 5,5 mill pund, og 5 mill. Etter å ha ledet suverent, ble forspranget mer og mer spist opp, og i siste serieomgang presterte laget å spille 0-0 hjemme mot Bristol City som alt hadde rykket ned. Dermed ble det bare en andre plass.

Har nå solgt unna og kjøpt nytt i stort monn, men er redd for mange nye fjes vil ødelegge litt. Tapte blant annet mot et L1 lag i pre season, og ble til tider rundspilt.

Uansett: Det er mye kjekkere å spille FM for tiden enn å følge med på Leeds. Noen andre som må ta seg i å tenke spillerstall, innkjøp og taktikk uten å spille spillet?

auren, dagdrømmer ofte om FM :)

spiller du fortsatt 4-3-3, eller har du lagt om?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on February 16, 2009, 14:41:45
Quote from: Sydhagen on February 16, 2009, 13:13:16
Quote from: auren on February 16, 2009, 12:44:19
Endelig. Etter tre år i mesterskapsserien ble det opprykk til PL :) Men Peter Lorimer, som har tatt over som styreformann, skulle jammen meg ikke gjøre det lett for meg. I beste "Bates-ånd", som noen sikkert vil kalle det, så godtok han bud på Delph og en meget god venstreback jeg hadde kjøpt, i januar-vinduet. Budene var henholdsvis på 5,5 mill pund, og 5 mill. Etter å ha ledet suverent, ble forspranget mer og mer spist opp, og i siste serieomgang presterte laget å spille 0-0 hjemme mot Bristol City som alt hadde rykket ned. Dermed ble det bare en andre plass.

Har nå solgt unna og kjøpt nytt i stort monn, men er redd for mange nye fjes vil ødelegge litt. Tapte blant annet mot et L1 lag i pre season, og ble til tider rundspilt.

Uansett: Det er mye kjekkere å spille FM for tiden enn å følge med på Leeds. Noen andre som må ta seg i å tenke spillerstall, innkjøp og taktikk uten å spille spillet?

auren, dagdrømmer ofte om FM :)

spiller du fortsatt 4-3-3, eller har du lagt om?

Jeg spiller fortsatt 4-3-3 ja. 3 sentrale midtbanespillere og tre sentrale spisser. En med pil opp og en med pil ned på midten. Backene med pil opp. Spiller direkte, og med forsvaret dypt. Satser på kontringer, tett markering og har en playmaker.

Har 10-12 landslagsspillere i troppen. Stort sett alle U-19 - U-21.

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: eiru on February 16, 2009, 20:16:57
Rykket opp to sesonger på rad, og første sesongen i PL endte på en helt grei 11 plass.

Ã...rets lag:
                          Petr Cech
Darijo Srna - Thiago Silva - Nemjana Vidic - Gael Cilchy
Theo Walcott - Cesc Fabregas - Wayne Rooney - Nani
                Carlos Tevez - Jermaine Beckford

Becks ble like gjerne topscorer i hele ligaen med 26 mål på 31 kamper. Ganske sykt egentlig, for statsene er jo elendige.

må ta med denne og:

Leeds Uniteds Daniel Aquino sikrer seg prisen som spillerenes unge spiller

Leeds Fabian Delph var et stykke bak på andreplass med Mascio fra Leeds på tredjeplass. ;D ;D

Følte bare for å skryte litt her no.  :P
 

Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on February 16, 2009, 22:28:50
Hvordan har du klart å få så mange gode spillere med i utgangspunktet dårlig råd både til transfer og lønninger???

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on February 16, 2009, 23:07:02
Idet jeg rykka opp til PL ble klubben kjøpt opp av et konsortium, fansen krevde jeg skulle få fortsette som manager, og jeg fikk 20 mill til spillerkjøp. Eller deromkring. Lønnsbudsjettet husker jeg ikke, men tror ikke jeg bruker halvparten en gang. Husk at du kan justere løønsbudjsett over til overgangsbudsjett og motsatt.

Personlig har jeg satset mye på X-spillere. Nostalgi går foran klokskap.  ;D
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on February 17, 2009, 09:00:45
Quote from: eiru on February 16, 2009, 20:16:57
Rykket opp to sesonger på rad, og første sesongen i PL endte på en helt grei 11 plass.

Ã...rets lag:
                          Petr Cech
Darijo Srna - Thiago Silva - Nemjana Vidic - Gael Cilchy
Theo Walcott - Cesc Fabregas - Wayne Rooney - Nani
                Carlos Tevez - Jermaine Beckford

Becks ble like gjerne topscorer i hele ligaen med 26 mål på 31 kamper. Ganske sykt egentlig, for statsene er jo elendige.

må ta med denne og:

Leeds Uniteds Daniel Aquino sikrer seg prisen som spillerenes unge spiller

Leeds Fabian Delph var et stykke bak på andreplass med Mascio fra Leeds på tredjeplass. ;D ;D

Følte bare for å skryte litt her no.  :P
 



viss dette er laget første sesongen i PL, så tror jeg du har jukset litt...
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on February 17, 2009, 13:01:54
Det er nok årets lag med alle spillerne fra PL, og ikke hans eget lag. Det er egentlig komplett umulig å få det til på 3 sesonger.

Har fått tilslag på en tilsynelatende meget god spiss. Nesten 10 millioner pund kostet han, men når han har 30.000 pund i uka i Sampdoria, så holder det ikke med mine 23.000 og 1.2 mill som bonus ved signering. Kan heller ikke overføre mer penger fra transferbudsjettet til lønnsbudsjettet, for da får jeg ikke kjøpt ham i utgangspunktet. Egentlig litt irriterende da jeg ligger ca. 35.000 pund under på lønningene. Jeg mener jeg burde kunne bruke disse 35.000 til å gi ham det i lønning.

Men har åpnet bra. Siger hjemme mot Aston Villa (3-1, med imponerenede 20-6 i sjanser) og 3-1 borte mot Blackburn. Nå venter hjemmekamp mot Arsenal. Det blir nok sesongens første tap. Men alltid artig å toppe tabellen, selv om det er etter 2 kamper :)

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on February 17, 2009, 13:11:42
Quote from: auren on February 17, 2009, 13:01:54
Det er nok årets lag med alle spillerne fra PL, og ikke hans eget lag. Det er egentlig komplett umulig å få det til på 3 sesonger.

Har fått tilslag på en tilsynelatende meget god spiss. Nesten 10 millioner pund kostet han, men når han har 30.000 pund i uka i Sampdoria, så holder det ikke med mine 23.000 og 1.2 mill som bonus ved signering. Kan heller ikke overføre mer penger fra transferbudsjettet til lønnsbudsjettet, for da får jeg ikke kjøpt ham i utgangspunktet. Egentlig litt irriterende da jeg ligger ca. 35.000 pund under på lønningene. Jeg mener jeg burde kunne bruke disse 35.000 til å gi ham det i lønning.

Men har åpnet bra. Siger hjemme mot Aston Villa (3-1, med imponerenede 20-6 i sjanser) og 3-1 borte mot Blackburn. Nå venter hjemmekamp mot Arsenal. Det blir nok sesongens første tap. Men alltid artig å toppe tabellen, selv om det er etter 2 kamper :)

auren

kan du legge ut taktikken din?   jeg sliter litt med det defensive med min 4-3-3...slipper inn for enkle mål.

kjører du med mannsmarkering og tett markering i den bakre fireren?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: eiru on February 17, 2009, 18:34:23
Var hvis litt utydelig der. Var ikke mitt lag jeg skreiv opp men sesongens lag i PL.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: eiru on February 17, 2009, 18:39:35
Kun Beckford av mine spillere som var med på det laget.  :P
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on March 08, 2009, 13:06:11
Jaja.. Da ble det fra himmel til helvete for min del. Endte i min andre sesong på en fin 6.plass i PL. Europacup og alt. Fullt av unge og lovende spillere i stallen. Men taper og taper og taper og blir til slutt sparket i begynnelsen av desember. Skjønner ikke hva som har skjedd. Nå mister jeg litt motivasjon til å fortsette å spille. Vil jo helst lede Leeds... >:(

Men, men.. Kanskje like greit - så slipper jeg å "kaste bort" mangfoldige timer hver uke...

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on March 10, 2009, 14:58:33
"Jukset" ved å opprette en ny spillerprofil, som tok over Leeds da jeg fikk sparken. Det har ikke hjulpet i det hele tatt. Den elendige formen vedvarer, og jeg styrer hele laget mot nedrykk. Det oppleves som like ille som når Leeds taper fotballkamper. Skikkelig skuffende og surt.

Noen som vet hvordan man får "snudd kjerringa"? Hele laget er jo ønsket av større klubber, og de fleste er lite tilfreds med situasjonen - think the club is underachieving. Da hjelper det nok lite at et helt ubeskrevet blad overtar som manager. Jeg har fortsatt med samme system som har funket tidligere (foruten denne sesongen da alt har gått på tverke). Har så smått prøvd meg på 4-4-2, men det hjelper ikke. Bør jeg selge alle spillerne som ikke er fornøyd med situasjonen?

auren; HJELP! :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on March 10, 2009, 15:46:43
Quote from: auren on March 10, 2009, 14:58:33
"Jukset" ved å opprette en ny spillerprofil, som tok over Leeds da jeg fikk sparken. Det har ikke hjulpet i det hele tatt. Den elendige formen vedvarer, og jeg styrer hele laget mot nedrykk. Det oppleves som like ille som når Leeds taper fotballkamper. Skikkelig skuffende og surt.

Noen som vet hvordan man får "snudd kjerringa"? Hele laget er jo ønsket av større klubber, og de fleste er lite tilfreds med situasjonen - think the club is underachieving. Da hjelper det nok lite at et helt ubeskrevet blad overtar som manager. Jeg har fortsatt med samme system som har funket tidligere (foruten denne sesongen da alt har gått på tverke). Har så smått prøvd meg på 4-4-2, men det hjelper ikke. Bør jeg selge alle spillerne som ikke er fornøyd med situasjonen?

auren; HJELP! :)

jeg har tatt jobben i Basingstoke, og der kjører jeg en flat 5-3-2 formasjon med stor suksess....kanskje verdt å prøve?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on March 11, 2009, 20:11:53
Prøver en 5-3-2 formasjon nu, men det funker ikke særlig bra. Tapte 7-1 mot Arsenal nettopp, og er 6 poeng fra sikker plass med 10 kamper igjen. Utrolig kjedelig å bare tape og tape. Blir nok nedrykk og sparken, og da må jeg nok ta over Leeds for tredje gang med en ny uerfaren manager.

auren - ulykkelig...
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Stifler on March 13, 2009, 11:15:07
Quote from: auren on March 11, 2009, 20:11:53
Prøver en 5-3-2 formasjon nu, men det funker ikke særlig bra. Tapte 7-1 mot Arsenal nettopp, og er 6 poeng fra sikker plass med 10 kamper igjen. Utrolig kjedelig å bare tape og tape. Blir nok nedrykk og sparken, og da må jeg nok ta over Leeds for tredje gang med en ny uerfaren manager.

auren - ulykkelig...

;D Gøy med FM
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on April 22, 2009, 10:25:07
Det ble selvsagt nedrykk og sparken. Men tok over Leeds nok en gang. Og denne gangen har det gått mye bedre. Rykket suverent opp til PL første sesongen, og endte på 10.plass påfølgende sesong. Sesongen etter ble det 4.plass og kvalik til CL, hvor jeg røyk 0-1 sammenlagt for Roma. Spiller nå i Uefa cupen og gjør det godt der. Har lagt om til en ny formasjon: 3-2-2-1-2 formasjon. 3 sentrale stoppere, 2 wing backer, 2 sentrale midtbanespillere, en attacking midfielder og 2 spisser. Funker ganske så bra. Slipper inn lite mål, men scorer også litt mindre.

Hvordan går det med folket ellers? Jeg er nå i sesongen 2019/2020.

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Leedsulf on April 23, 2009, 13:55:30
Har det kommet noen form for patcher e.l. i det siste? Kunne vært greit og hatt med overgangene fra januarvinduet.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Dennis on April 23, 2009, 16:43:14
Quote from: The boy Eddie Gray on April 23, 2009, 13:55:30
Har det kommet noen form for patcher e.l. i det siste? Kunne vært greit og hatt med overgangene fra januarvinduet.

Jeg lastet i alle fall ned patch 9.0.3 som har med seg de siste store overgangene fra januar. Liker ikke å fikse og trikse med editor, men jeg gjennomførte låneavtaler på Sodje, Flahahahavan og Dickinson til Leeds også, før jeg startet spill med Leeds.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Leedsulf on April 23, 2009, 19:58:58
Quote from: Mr Kaizer on April 23, 2009, 16:43:14
Quote from: The boy Eddie Gray on April 23, 2009, 13:55:30
Har det kommet noen form for patcher e.l. i det siste? Kunne vært greit og hatt med overgangene fra januarvinduet.

Jeg lastet i alle fall ned patch 9.0.3 som har med seg de siste store overgangene fra januar. Liker ikke å fikse og trikse med editor, men jeg gjennomførte låneavtaler på Sodje, Flahahahavan og Dickinson til Leeds også, før jeg startet spill med Leeds.

Takk takk.
Var noe sånn jeg var på jakt etter, ja. Får søke og se hva jeg finner.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: steinhar on May 03, 2009, 15:06:00
bruker aldri samme laget to ganger, bytter spillere hver kamp for å gi alle kamptrening.
kjører en ganske offansiv taktikk og standar 4-4-2
ligger på 1.plass i L1 første sesongen.
er i finalen i JPT og ..ehm.. semifinalen i ligacupen, skal spille mot chelsea, har hatt mye flaks i ligacupen. vant 3-0 borte mot Watford og vant hjemme 1-0 mot Newcastle.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Dennis on May 03, 2009, 20:00:17
Quote from: steinhaR on May 03, 2009, 15:06:00
bruker aldri samme laget to ganger, bytter spillere hver kamp for å gi alle kamptrening.
kjører en ganske offansiv taktikk og standar 4-4-2
ligger på 1.plass i L1 første sesongen.
er i finalen i JPT og ..ehm.. semifinalen i ligacupen, skal spille mot chelsea, har hatt mye flaks i ligacupen. vant 3-0 borte mot Watford og vant hjemme 1-0 mot Newcastle.

Kjører du individuell mentalitet og presshøyde, eller lagmessig?

Sliter litt med taktikken på Leeds, mulig jeg knoter for mye med instrukser på hver og en.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: steinhar on May 03, 2009, 22:40:44
kjører lagmessig, kun på frispark, straffer, innkast osv jeg har enkeltspillerer
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Dennis on May 11, 2009, 08:00:58
Godt i gang med min første save med Leeds nå og ting har gått over all forventning.

I ligaen har jeg spilt 25 kamper og jeg leder soleklart etter 22 seiere, 2 uavgjort og ett forsmedelig tap hjemme mot Leicester. Det er faktisk slik at jeg i praksis kan ha rykket opp etter 32-33 kamper.  :)

Har hentet Doumbe, Balde, Insua (lån), Smertin, R. Sneijder (lån), Fiore, Edgar (lån), Gibson (lån) og Alan Smith på lån fra moderklubb Newcastle som storspiller på topp med Becks. I tillegg kom akkurat stortalentet Zuculini i januar, men han har ikke rukket å spille kamper enda.

Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sander on June 01, 2009, 23:54:15
Noen som syns det er vanskelig med bortekamper på dette FM`et?

Spiller på Shrewsbury save.. Vant hjemmestatistikk, men kom på 21 plass borte.
Laget mitt putta heldigvis mest i ligaen. Samtidig slapp vi inn like mye som bunnlaga.

Tapte play-off finalen >:(

Regner med signinger som Sodje, Thelwell og McDaid (x-Leeds) skal gjøre oss litt tettere bak.

Prøver å spille uten for mange individuelle instruskjoner. Går bare dritt og jeg bytter tilbake til taktikk uten ind. instruksjoner.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: steinhar on June 02, 2009, 19:03:45
rykka opp til Championship. ligger på 7 etter 10 kamper og har signert noen gamle stjerner som feks: Christian Wilhelmsson(15mill), Steve Finnan(3,75mill)

og noen litt midre kjente: Alan Dunne(Free transfer, imponerte ikke og har signert for Peterborgouh), Michael Ball(Free transfer), Mario Melchiot(16mill)

eneste som ble solgt etter opprykk var Alan Martin til Lincoln for 50k

vurderer å legge inn et bud på 25mill for Leicester's back Aleksandar Tunchev
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on July 01, 2009, 12:24:56
Noen som slår mine 33 døgn i å spille FM? ;)

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: steinhar on July 01, 2009, 14:51:20
Quote from: auren on July 01, 2009, 12:24:56
Noen som slår mine 33 døgn i å spille FM? ;)

auren

på fm 08 hadde jeg 31 døgn :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on July 01, 2009, 16:28:10
Quote from: auren on July 01, 2009, 12:24:56
Noen som slår mine 33 døgn i å spille FM? ;)

auren

I strekk? Har du kontakta denne ølboka fra Irland?  ;D
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Blank_File on July 01, 2009, 18:45:37
Quote from: auren on July 01, 2009, 12:24:56
Noen som slår mine 33 døgn i å spille FM? ;)

auren

Jeg har 45, men det skal sies at noe av tiden er "idle", noen dager har bare FM stått på hele dagen.

Hvor mange sesonger har du Auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on July 01, 2009, 22:42:19
Quote from: Blank_File on July 01, 2009, 18:45:37
Quote from: auren on July 01, 2009, 12:24:56
Noen som slår mine 33 døgn i å spille FM? ;)

auren

Jeg har 45, men det skal sies at noe av tiden er "idle", noen dager har bare FM stått på hele dagen.

Hvor mange sesonger har du Auren

Selvsagt ikke i strekk lojo. Snakk om aggregert tid. Har vært pålogget lenge jeg også uten å ha spilt. Er kommet til sesongen 2023/2024. Er vel snakk om 16.sesongen da. De første sesongene kjørte jeg med et minne på kun 512 MB. Har oppgradert til 2 GB, og da går alt mye fortere. Men bruker god tid foran og under hver kamp.

Tilnærmet umulig å vinne PL. Ender stort sett på 5.plass etter Liverpool, Arsenal, Chelsea og Manchester City. Har endret spillestil flere ganger, men det er ingen som sitter som hakka møkk. Men artig lell!

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on July 01, 2009, 23:05:37
16 sesonger står det respekt av, Auren. Hadde 15 sesonger på amigaen med CM94. Så kræsja savegamet mitt. Da var det ikke gøy mer. Heldigvis! fikk vi ikke se hvor lenge vi hadde spilt den gang. :)

Nå går jeg liksom lei etter å ha nådd Premier League.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Blank_File on July 02, 2009, 01:27:02
Jeg har nettopp begynt på min tiende, så det sier vel litt om hvor lenge idle jeg har vært selv om jeg også tar meg veldig god tid. :)

Har heller ikke klart å vinne PL enda. Men vant FA cupen for to sesonger siden og ifjor kom jeg til semien i CL (der jeg ble slått av Valencia!), finalen i både FA cupen og Liga cupen, men tapte begge. Kom i tillegg på 2. plass i serien, så er egentlig godt fornøyd. :) Manchester City og Newcastle er min bitreste konkurrenter forøvrig.

Det som er så utrolig irriterende er at jeg ikke klarer å holde på spillerene jeg kjøper billig og unge. Etterhver som de gror til ønsker de "nye utfordringer", det er til å bli gal av! Hadde et utrolig slagkraftig lag i forrige sesong, men mista min største stjerne (forøvrig Rodney Sneijder) og nå er også min beste midtstopper på vei ut døra. Jeg spiller fremdeles med Fabian Delph, men er det også den eneste jeg har igjen fra dagens Leeds. Svært få som holder PL standard. Howson kan fungere som en backup, men ellers er det veldig tynt.

Hva slags taktikk kjører du?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on July 02, 2009, 09:39:32
Mine spillere holder alt fra good til leading PL standard. Likevel sliter jeg med å bli bedre enn nr. 5.

Begynte med taktikken 4-3-3 (med tre sentrale midtbanespillere og 3 sentrale spisser). Det funket en stund, men plutselig fikk jeg en formsvikt og de fleste spillerne "lost confidence in his manager's ability". Jeg fikk sparken, men tok over med nytt navn igjen. Klarte ikke å redde klubben fra nedrykk, fikk sparken igjen, og tok på nytt igjen over. Etter dette har alt gått fint, men som sagt kun 5.plasser (en gang en 4.plass). Har spilt generell 4-4-2 med vinger. Spiller nå 4-2-2-2 med 2 sentrale midtbanespillere, 2 wing midfieldere og 2 sentrale spisser. Har egentlig en kjempestall, så det er frustrerende at de ikke spiller bedre. Stort sett alle spillerne i stallen er landslagsspillere.

Spiller direct game, presser over hele banen, spiller ballen ut på begge vingene. Forsvarsfireren ligger dypt. Begge backene og wingmidfielders går på løp. Takler hardt (unntatt midtstopperne).

Noen tips?

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: flynn on July 02, 2009, 14:31:23
Quote from: auren on July 02, 2009, 09:39:32
Mine spillere holder alt fra good til leading PL standard. Likevel sliter jeg med å bli bedre enn nr. 5.

Begynte med taktikken 4-3-3 (med tre sentrale midtbanespillere og 3 sentrale spisser). Det funket en stund, men plutselig fikk jeg en formsvikt og de fleste spillerne "lost confidence in his manager's ability". Jeg fikk sparken, men tok over med nytt navn igjen. Klarte ikke å redde klubben fra nedrykk, fikk sparken igjen, og tok på nytt igjen over. Etter dette har alt gått fint, men som sagt kun 5.plasser (en gang en 4.plass). Har spilt generell 4-4-2 med vinger. Spiller nå 4-2-2-2 med 2 sentrale midtbanespillere, 2 wing midfieldere og 2 sentrale spisser. Har egentlig en kjempestall, så det er frustrerende at de ikke spiller bedre. Stort sett alle spillerne i stallen er landslagsspillere.

Spiller direct game, presser over hele banen, spiller ballen ut på begge vingene. Forsvarsfireren ligger dypt. Begge backene og wingmidfielders går på løp. Takler hardt (unntatt midtstopperne).

Noen tips?

auren

Legg merke til den lille "kassa" i enden av banen (sett i lengeretning). Den som står på din banehalvdel må du passe på som en smed,- triller ballen inn der får du minuspoeng  :'(

Derimot er det slik at om du klarer å få ballen inn i kassa (ofte kalt mål) på den andre siden av banen så får faktisk du plusspoeng !

Håper dette kan hjelpe deg litt videre  :)

flynn
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on July 02, 2009, 15:06:46
Quote from: flynn on July 02, 2009, 14:31:23
Quote from: auren on July 02, 2009, 09:39:32
Mine spillere holder alt fra good til leading PL standard. Likevel sliter jeg med å bli bedre enn nr. 5.

Begynte med taktikken 4-3-3 (med tre sentrale midtbanespillere og 3 sentrale spisser). Det funket en stund, men plutselig fikk jeg en formsvikt og de fleste spillerne "lost confidence in his manager's ability". Jeg fikk sparken, men tok over med nytt navn igjen. Klarte ikke å redde klubben fra nedrykk, fikk sparken igjen, og tok på nytt igjen over. Etter dette har alt gått fint, men som sagt kun 5.plasser (en gang en 4.plass). Har spilt generell 4-4-2 med vinger. Spiller nå 4-2-2-2 med 2 sentrale midtbanespillere, 2 wing midfieldere og 2 sentrale spisser. Har egentlig en kjempestall, så det er frustrerende at de ikke spiller bedre. Stort sett alle spillerne i stallen er landslagsspillere.

Spiller direct game, presser over hele banen, spiller ballen ut på begge vingene. Forsvarsfireren ligger dypt. Begge backene og wingmidfielders går på løp. Takler hardt (unntatt midtstopperne).

Noen tips?

auren

Legg merke til den lille "kassa" i enden av banen (sett i lengeretning). Den som står på din banehalvdel må du passe på som en smed,- triller ballen inn der får du minuspoeng  :'(

Derimot er det slik at om du klarer å få ballen inn i kassa (ofte kalt mål) på den andre siden av banen så får faktisk du plusspoeng !

Håper dette kan hjelpe deg litt videre  :)

flynn

Plusspoeng er ikke så kjent for en drevet Leedsmann, minuspoeng derimot ;)

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Blank_File on July 03, 2009, 00:46:44
Quote from: auren on July 02, 2009, 09:39:32
Mine spillere holder alt fra good til leading PL standard. Likevel sliter jeg med å bli bedre enn nr. 5.

Begynte med taktikken 4-3-3 (med tre sentrale midtbanespillere og 3 sentrale spisser). Det funket en stund, men plutselig fikk jeg en formsvikt og de fleste spillerne "lost confidence in his manager's ability". Jeg fikk sparken, men tok over med nytt navn igjen. Klarte ikke å redde klubben fra nedrykk, fikk sparken igjen, og tok på nytt igjen over. Etter dette har alt gått fint, men som sagt kun 5.plasser (en gang en 4.plass). Har spilt generell 4-4-2 med vinger. Spiller nå 4-2-2-2 med 2 sentrale midtbanespillere, 2 wing midfieldere og 2 sentrale spisser. Har egentlig en kjempestall, så det er frustrerende at de ikke spiller bedre. Stort sett alle spillerne i stallen er landslagsspillere.

Spiller direct game, presser over hele banen, spiller ballen ut på begge vingene. Forsvarsfireren ligger dypt. Begge backene og wingmidfielders går på løp. Takler hardt (unntatt midtstopperne).

Noen tips?

auren

Jeg har lest litt på FMNorge og de fortalte meg at det er veldig viktig å stille inn hver spiller individuelt etter ferdighet og hvordan du tenker med laget som helhet. Selv kjører jeg en helt flat 4-4-2, men selvfølgelig med individuelle instillinger. Har laget meg en "bortetaktikk" som jeg bruker mot gode lag og på svære baner, og en "hjemmetaktikk" som jeg kjører hjemme nesten uansett siden banen på Elland Road er forholdsvis liten. Kan godt gå litt i detaljer på dette om du vil? Siden alle spillere er individuelle så er det ikke alle valgene for hele laget som har veldig mye å bety. Bare tempo og bredde og hvor høyt linja skal stå er viktig for meg. Utover i kampen også hvorvidt spillerne skal dra ut tiden.

Det raskeste du kan gjøre for å score flere mål er å sette opp dødballer detaljert. Da særlig cornere. Jeg scorer alltid flest mål av samtlige lag i ligaen på corner, gjerne 5-10 mål mer enn nestemann på lista. Det viktigste er å ha la cornerene bli slått inn i 5 meteren og individuelt sette de 4 beste hodespillerene dine på spesial instrukser. Den beste og viktiste skal markere keeper. Nestemann står på bakre stole, så har du en til å angripe lengste stolpe og en til å stusse på nærmeste. Garanterer at du kommer til å få mange mål på denne måten.

Jeg har personlig en helt utrolig god spiss! Og jeg er ikke flau for å innrømme at jeg hadde aldri vært der jeg er idag med dette laget om ikke det hadde vært for han! :) En spiss som bøtter inn mål er helt livsnødvendig! Legger ved et bilde av han! :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on July 07, 2009, 08:55:41
Takker for tipset Blank_File. Ser ut som det blir scoret bra med mål på corner nå ja.

Og endelig kom jeg på en fin fin 2.plass i serien. Det betyr CL spill og tiltrengte monser i kassen. Nå gjelder det å utfordre Arsenal. Endte vel rundt 10 poeng bak dem i PL, og har stort sett nubbesjans hver gang jeg møter dem. Spesielt på bortebane.

Har gått til innkjøp av 2 lovende midtbanespiller og en lovende spiss denne sesongen. Vil nok ikke få så mange mulighetene, men i cupkamper og enkle seriekamper vil de nok få prøve seg.

auren, som ikke liker den "norske" versjonen av FM - må ha teksten på engelsk  :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on July 07, 2009, 08:58:58
Quote from: Blank_File on July 02, 2009, 01:27:02
Jeg har nettopp begynt på min tiende, så det sier vel litt om hvor lenge idle jeg har vært selv om jeg også tar meg veldig god tid. :)

Har heller ikke klart å vinne PL enda. Men vant FA cupen for to sesonger siden og ifjor kom jeg til semien i CL (der jeg ble slått av Valencia!), finalen i både FA cupen og Liga cupen, men tapte begge. Kom i tillegg på 2. plass i serien, så er egentlig godt fornøyd. :) Manchester City og Newcastle er min bitreste konkurrenter forøvrig.

Det som er så utrolig irriterende er at jeg ikke klarer å holde på spillerene jeg kjøper billig og unge. Etterhver som de gror til ønsker de "nye utfordringer", det er til å bli gal av! Hadde et utrolig slagkraftig lag i forrige sesong, men mista min største stjerne (forøvrig Rodney Sneijder) og nå er også min beste midtstopper på vei ut døra. Jeg spiller fremdeles med Fabian Delph, men er det også den eneste jeg har igjen fra dagens Leeds. Svært få som holder PL standard. Howson kan fungere som en backup, men ellers er det veldig tynt.

Hva slags taktikk kjører du?

I forhold til å holde på unge talenter. Hos meg så søker de nye utfordringer etter noen sesonger. Trikset mitt er å legge dem ut for salg før de er "unhappy". Med en gang de transferlistes kommer følgende beskjed opp: "Doesn't want to leave club". Da tar jeg dem av transferlista og tilbyr dem en ny kontrakt. Og alt er såre vel ;)

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on August 03, 2009, 22:02:30
Hva er dette for noe skiit? Jeg har 20 (!) spillere ute pga internasjonale kamper, men likevel så må jeg spille kamp. Kun 5 spillere i hele troppen kan brukes. 3 av disse spiller stort sett aldri. Resten må hentes på U18 laget. Skandaløst FM!!!

auren, som forventer et kraftig tap...  :(
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Blank_File on August 03, 2009, 23:45:43
Er egentlig enig i at det er teit på norsk, men har spilt sånn en stund og blitt vant med det. Noen av oversettelsene er fullstendig håpløse! :) Egenskapen: Ballinnhav f.eks. :)

Jeg har også opplevd enkelte kamper med alle ute på landslagsoppdrag. Det er til å bli gal av!

De at de ønsker nye utfordringer er som regel et resultat av at kontrakten går ut det året, og jeg får derfor ingenting for spilleren heller. Prøvde det du nevnte uten hell. Jeg tror jeg må prøve å være mer på når det gjelder å skrive ny kontrakt med spillerene...
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on August 31, 2009, 22:24:58
JAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

Vant for første gang PL nå nettopp. Og det i sesongen 2026/2027 :)
Vant CL forrige sesong.

auren, stolt som en hane ;)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: R - R on August 31, 2009, 22:47:33
Quote from: auren on August 31, 2009, 22:24:58
JAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

Vant for første gang PL nå nettopp. Og det i sesongen 2026/2027 :)
Vant CL forrige sesong.

auren, stolt som en hane ;)

Eg vann PL med Leeds etter fjerde sesongen med Leeds ;D

4-3-3 ftw

Fokuser på å hente ein heil bråte med unge spelarar frå verda rundt kvar sesong. Ha mange feeder clubs, og sørg for å låne ut spelarane. Sats på dei beste til ditt eige lag, dei nestbeste kan du likevel lett få solgt for 15-20 mill, gjerne mykje, mykje meir. Etter 4-5 sesongar kjøpar eg knapt dyre spelarar lenger. Brukar nesten berre spelarar som eg har henta som 15-17 åringar. Tjener naturlegvis veldig mykje pengar på dette her, så om ein vil svi av nokre hundre millionar, så går det fint.

Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: mac_gyver on August 31, 2009, 23:01:04
Quote from: Blank_File on July 03, 2009, 00:46:44
Quote from: auren on July 02, 2009, 09:39:32
Mine spillere holder alt fra good til leading PL standard. Likevel sliter jeg med å bli bedre enn nr. 5.

Begynte med taktikken 4-3-3 (med tre sentrale midtbanespillere og 3 sentrale spisser). Det funket en stund, men plutselig fikk jeg en formsvikt og de fleste spillerne "lost confidence in his manager's ability". Jeg fikk sparken, men tok over med nytt navn igjen. Klarte ikke å redde klubben fra nedrykk, fikk sparken igjen, og tok på nytt igjen over. Etter dette har alt gått fint, men som sagt kun 5.plasser (en gang en 4.plass). Har spilt generell 4-4-2 med vinger. Spiller nå 4-2-2-2 med 2 sentrale midtbanespillere, 2 wing midfieldere og 2 sentrale spisser. Har egentlig en kjempestall, så det er frustrerende at de ikke spiller bedre. Stort sett alle spillerne i stallen er landslagsspillere.

Spiller direct game, presser over hele banen, spiller ballen ut på begge vingene. Forsvarsfireren ligger dypt. Begge backene og wingmidfielders går på løp. Takler hardt (unntatt midtstopperne).

Noen tips?

auren

Jeg har lest litt på FMNorge og de fortalte meg at det er veldig viktig å stille inn hver spiller individuelt etter ferdighet og hvordan du tenker med laget som helhet. Selv kjører jeg en helt flat 4-4-2, men selvfølgelig med individuelle instillinger. Har laget meg en "bortetaktikk" som jeg bruker mot gode lag og på svære baner, og en "hjemmetaktikk" som jeg kjører hjemme nesten uansett siden banen på Elland Road er forholdsvis liten. Kan godt gå litt i detaljer på dette om du vil? Siden alle spillere er individuelle så er det ikke alle valgene for hele laget som har veldig mye å bety. Bare tempo og bredde og hvor høyt linja skal stå er viktig for meg. Utover i kampen også hvorvidt spillerne skal dra ut tiden.

Det raskeste du kan gjøre for å score flere mål er å sette opp dødballer detaljert. Da særlig cornere. Jeg scorer alltid flest mål av samtlige lag i ligaen på corner, gjerne 5-10 mål mer enn nestemann på lista. Det viktigste er å ha la cornerene bli slått inn i 5 meteren og individuelt sette de 4 beste hodespillerene dine på spesial instrukser. Den beste og viktiste skal markere keeper. Nestemann står på bakre stole, så har du en til å angripe lengste stolpe og en til å stusse på nærmeste. Garanterer at du kommer til å få mange mål på denne måten.

Jeg har personlig en helt utrolig god spiss! Og jeg er ikke flau for å innrømme at jeg hadde aldri vært der jeg er idag med dette laget om ikke det hadde vært for han! :) En spiss som bøtter inn mål er helt livsnødvendig! Legger ved et bilde av han! :)

haha:) han tjener 800.000 i uka jo! lurer på hva Becks tjener.....
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Asbjørn on August 31, 2009, 23:08:08
Quote from: auren on August 31, 2009, 22:24:58


Vant for første gang PL nå nettopp. Og det i sesongen 2026/2027 :)


:'(
...må jeg viiirkelig vente såå lenge. :(
Begynner å dra på åra liksom, innen den tid...

Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on August 31, 2009, 23:33:07
Quote from: Asbjørn on August 31, 2009, 23:08:08
Quote from: auren on August 31, 2009, 22:24:58


Vant for første gang PL nå nettopp. Og det i sesongen 2026/2027 :)


:'(
...må jeg viiirkelig vente såå lenge. :(
Begynner å dra på åra liksom, innen den tid...



Bare med Auren som manager   ;D
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Asbjørn on August 31, 2009, 23:46:32
Quote from: lojosang on August 31, 2009, 23:33:07
Quote from: Asbjørn on August 31, 2009, 23:08:08
Quote from: auren on August 31, 2009, 22:24:58


Vant for første gang PL nå nettopp. Og det i sesongen 2026/2027 :)


:'(
...må jeg viiirkelig vente såå lenge. :(
Begynner å dra på åra liksom, innen den tid...



Bare med Auren som manager   ;D

...det forklarer jo saken  :D :D :D

Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on September 09, 2009, 17:05:20
JAAAA! Vant for andre år på rad! Leeds er i fyr og flamme. Vant med bedre målforskjell enn Arsenal. +50 mål mot +49. Jevnere kan det knapt bli.

auren :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: metaljon on September 11, 2009, 10:53:16
Quote from: auren on September 09, 2009, 17:05:20
JAAAA! Vant for andre år på rad! Leeds er i fyr og flamme. Vant med bedre målforskjell enn Arsenal. +50 mål mot +49. Jevnere kan det knapt bli.

auren :)
Hvem er toppscorer for deg i -28?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on September 11, 2009, 11:34:43
Quote from: metaljon on September 11, 2009, 10:53:16
Quote from: auren on September 09, 2009, 17:05:20
JAAAA! Vant for andre år på rad! Leeds er i fyr og flamme. Vant med bedre målforskjell enn Arsenal. +50 mål mot +49. Jevnere kan det knapt bli.

auren :)
Hvem er toppscorer for deg i -28?

Jammen ikke sikker. Tror kanskje det ble James Webb. Lovende unggutt på 21 år som scoret 24 mål på litt over 30 kamper. Forventer meg mye fra ham fremover ;)

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: anders on September 11, 2009, 11:51:39
Gratulerer Auren ;D På tide med en FM-pause nå og lade batteriene til den nye versjonen som kommer i oktober!
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Blank_File on September 11, 2009, 12:28:24
Ja jeg har kastet inn årene for i år, men klarte faktisk aldri å vinne ligaen. Bare CL.
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: metaljon on September 14, 2009, 17:04:33
noen som vet når nye versjonen er ute?
vet hva jeg skal drive med utover høsten ja ;D
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Sydhagen on September 15, 2009, 09:26:56
Quote from: metaljon on September 14, 2009, 17:04:33
noen som vet når nye versjonen er ute?
vet hva jeg skal drive med utover høsten ja ;D

etter planen skal den komme i oktober...har allerede bestilt det på cdon.no  :P
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on October 06, 2009, 21:15:48
Quote from: Blank_File on July 03, 2009, 00:46:44
Det raskeste du kan gjøre for å score flere mål er å sette opp dødballer detaljert. Da særlig cornere. Jeg scorer alltid flest mål av samtlige lag i ligaen på corner, gjerne 5-10 mål mer enn nestemann på lista.

Har spilt 37 av 38 kamper i serien og har scoret 32 mål (!) på corner. Neste lag på lista har 8 mål!
Det vil altså si nesten en scoring i snitt pr ligakamp :D

For en genial taktikk :)

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Runar on October 07, 2009, 23:54:20
GØY!

Jeg har blitt nummer 3 og 2 i 18/19 og 19/20... Satser på å kunne vinne PL før deg! Howson, Delph og White er alle en del av laget!

Ellers så har jeg vunnet ligacupen 2 ganger, JPT en gang og UEFA cupen en gang..

Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: Ferre on October 14, 2009, 17:20:31
Demo til FM 2010 ute nå!

http://store.steampowered.com/app/34110/ (http://store.steampowered.com/app/34110/)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: lojosang on October 14, 2009, 22:04:35
Noe nytt?
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: steinhar on October 18, 2009, 21:25:41
nja, 10dager med fm spilling til sammen nå :p
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on October 19, 2009, 13:34:35
Quote from: steinhaR on October 18, 2009, 21:25:41
nja, 10dager med fm spilling til sammen nå :p

Det er da ingenting.. Jeg har over 50 (!) på det knappe året jeg har spilt :)

Tydeligvis underernært på FM, ettersom det er nærmere 10 år siden jeg spilte sist.

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: steinhar on October 22, 2009, 22:32:45
den dagen jeg har 50dager...... må jeg ta det litt med ro.
50 dager, er ikke akkurat lite det :p

begynte da sommerferien slutta ;) men er noe av tida som ikke er spilling, hender ofte det bare blir stående på :)
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: auren on October 27, 2009, 11:51:16
Prøver demoen til 2010 nå. Vet ikke helt om jeg er så tilfreds med den. Men artig lell. Leder nå greit etter kampen hjemme mot Charlton. Vinner selv om motstanderen gjerne er best. Liker jo best å knuse motstanderne både i statistikken og i målprotokollen.

auren
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: steinhar on November 01, 2009, 17:27:33
kjøpte fm2010 igår :D konge !
Title: Sv: Leeds United på FM2009
Post by: metaljon on November 02, 2009, 09:57:19
overlegent kalles det ;D men kona er gretten da..hehe