1
Ordet er fritt / Sv: MOM Leeds - Swansea 29/11 - 2023
« på: November 30, 2023, 09:24:08 »
Rutter 3
Rodon 2
Piroe 1
Rodon 2
Piroe 1
Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.
Da har Everton blitt trukket 10 poeng for brudd på FFP i 21/22. Legger seg da pent i bunnen av tabellen, kun foran Burnley på målforskjell.
https://theathletic.com/4997629/2023/11/17/everton-premier-league-points-penalty-ffp/
Tror fortsatt Everton kommer til å klare seg, men jeg er overraska over at Premier League straffer et lag i den grad. Merkevaren står så sterkt at Chelsea, City, Newcastle osv får lov, men nå ryker altså Everton på -10.
Første i en rekke eller straffer man kun "de svake"?
... Mht Gruev, enten er han glemt eller så spiller ikkje Bulgaria i løpet av uken,
Personligheten Cree Summerville er egentlig en nøtt. Det ene øyeblikket er han ustabil og følelsesmessig lett å sette ut av spill. Det neste kan han være en skikkelig ressurs i gruppa.
Her er et døme på eksempelets makt. Han har erfart måten Raphinha og Kalvin Phillips tok imot ham på, og har 'gjengjeldt dette' i måten han har tatt imot Willy og Georghinho (har vi ikke en lettere måte å skrive navnet hans på, syns Rutter virker så ..upersonlig...).
Anyways
Players like Kalvin Phillips and Raphinha took me under their wing when I arrived, so for me, it was only right to do the same for the likes of Georginio and Willy [Gnonto]."
https://www.yorkshireeveningpost.co.uk/sport/football/leeds-united/leeds-united-star-following-kalvin-phillips-and-raphinha-example-as-he-talks-rutter-difficulty-4402998
Ernie Hart 1920-36
Aubrey Powell 1935-48
Jim Milburne 1936-52
Davy Cochrane 1937-50
Vel er Richard født i Leeds men han kom nok ikke før han var i trettiårene
Tenkte også litt på Richard Naylor, men han var vel over 30 da han kom tilbake.
https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Naylor
Men jeg kom til å tenke på det med footballing dynasty og sjekket opp i onklene til Jackie Charlton.
Der fikk eg napp hos onkel Jim
https://web.archive.org/web/20080706050757/http://www.leedsfans.org.uk/leeds/players/286.html
Så da mangler vi vel bare to.
PS! Litt artig at onkelen var 169cm høy - Big Jack står registrert på 187.
Merkelig at vi ikke kunne få til en cash-deal for han. Gir oftest bedre uttelling enn tribunal. Vi slipper risiko dersom han evt blir skadet og det vil slå positivt ut på FFP. Virker desperatDa var Drameh historie:
Fabrizio Romano
@FabrizioRomano
Cody Drameh has just signed with Birmingham City from Leeds United, season long loan with an option to buy#DeadlineDay
Tom Brady and new owners driving force behind the deal.
auren
Sent from my iPhone using Tapatalk
Option to buy? Kontrakten hans går ut neste sommer. Så blir nok tribunal fee
Blir sagt at tribunal mest sansynlig vil gi mer - Uansett snakker vi vel ikke de store summene.
Synd det ikke funket med Drameh. Tror Birmingham har fått en veldig god back.
Lurer på om Leeds har lagt inn at Drameh, Greenwood og andre utlånte ikke kan spille mot Leeds. Alle vet jo hva som hadde skjedd om Greenwood hadde stillt seg opp på 19 meter på ER..
How do you explain that wastefulness in front of God because at the weekend, your side were very, very clinical?
Pranav Shahaney
@PrSchadenfreude
Talks are now at a very advanced stage between Rangers and Leeds United for Glen Kamara.
The midfielder wants the move and there seems to be a real willingness from all parties to get this deal done.
#LUFC
Hvor god kan vi egentlig regne med at denne Kamara er - hvis han kommer?
Han må vel sikkert regnes som en soleklar starter?
Ser han har spilt "kun" 182 seniorkamper i sin karriere - er ikke det litt lite når han snart er 28 år? Skadeproblemer? Eller?
Noen som veit om det er maks 7 spillere vi kan ha på utlån?
Her er FIFA reglene : https://www.fifa.com/about-fifa/organisation/media-releases/fifa-to-introduce-new-loan-regulations
hvor mange er utlånt nå?
Noen som veit om det er maks 7 spillere vi kan ha på utlån?
Vi har stilt et ganske så ungt lag fra start så langt i sesongen.
The average age of Leeds United's starting XI in their first two games this season has been 23 years & 278 days, the youngest across the first two games of a season in the club's entire history. The previous youngest was 23 years & 319 days in 1963-64 under Don Revie. #lufc
https://twitter.com/jrcooper26/status/1689683417850421250?s=61&t=KF6bDF_lP8ZP8GAlg2t4VQ
Jeg ser på klubbens nettsider at et Matchpass for å kunne se kampen i mårra koster £10 - eller rundt 135 kroner.
Sist vi var i CC mener jeg det lå på halvparten..?
Ska si de tar seg kraftig betalt... Det er ikke mulig å kjøpe et abonnement som gjelder for hele sesongen...?
Korrekt med 5 pund sist.
Blodpris det her. De pengene tjent på LUTV er ikke utslagsgivende for økonomien, da er det tullete å skremme vekk fans. Særlig når så mange ikke har mulighet til å skaffe billetter til kampen heller.
Syns 5 pund var mer enn nok. Samtidig betaler jeg heller 4-500 kroner for Leedskamper enn 800 for alle PL kampene. Men man må jo ha 399 for Viaplay og så 130 pr kamp for hver som ikke går der. Blir en god del over en sesong.
Uansett så kommer d inn penger for Adams nå, og vi MÅ faktisk «opp i ringa`» når det gjelder transfer INN!
Ikke at vi bare har skader, men vi har flere med ingen dato på når de er tilbake : Cooper, Dallas, Bamford, Greenwood og Summerville .
Gnonto rote-sagan`som tar evigheter, og Meslier som nå ryktes hit og dit.
Når Cooper er tilbake så er jo han klar for sin endelige avtale i karrieren med Robbie Fowler`s lag i Saudi også…
Nei, her må vi få inn noe kvalitet karer - svært skuffende at Aarons og nå Hamer glipper….