Svar fra Styret ang Æresmedlemmer og LUSCOS lotteriet sin "male" premie

Started by pemberton, December 31, 2010, 13:20:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pemberton

Her følger svar fra LUSCOS sitt styre angående de to overnevnte ting:

Styret har lyst til å kommentere denne tråden.
Vi hadde en vurdering av Æresmedlemskap da det i §5 i vedtektene står at Styret i LUSCOS har anledning til å utnevne æresmedlemmer.
Vi har gjennom de siste årene mottatt flere forslag på nye Æresmedlemmer, først på personer knyttet til Leeds United FC som LUSCOS over tid har hatt lang og positiv dialog med, men har så langt ikke gjort noe med dette.
Da det nærmet seg jubileumsnummeret så tok vi imidlertid dette opp igjen.
Vi ble da enige om at kriteriet var at Æresmedlemskapet skulle gå til personer som har ståt
LUSCOS nær i SAMFULLE 30 år som Æresmedlemmer.
Langvarig og aktiv innsats til medlemmenes beste
Gjennom sin væremåte har fremmet og kommunisert Leeds United/LUSCOS stolte tradisjoner på en positiv måte over lang tid
Både Peter Lorimer og Eddie Gray er fantastisk engasjert i både Leeds United FC og i LUSCOS, og har vært det i mange år, og begge har bistått LUSCOS og TPN i en årrekke, som ressurspersoner, som de karismatiske Leeds-legendene de er, som offisielle personer på vegne av klubben i med og motgangstider. Som nevnt i begrunnelsen i siste TPN stilte begge herrene opp for LUSCOS senest under fellesturen i desember 2010.
Vedrørende stifterne av klubben var innstillingen at begge stifterne var aktuelle som Æresmedlem, men informasjon som kom styret til dels, handlet om at en av disse kandidatene, Lerfald, i lange perioder ikke har vært aktiv på vegne av LUSCOS på noen som helst måte, ei heller har vært medlem. Derav beslutningen.

Imidlertid har vi i jubileumsnummeret en grundig, god, lang og engasjerende intervju med de to stifterne, og gjør ære på hvordan foreningen de er medlem nummer 1 og 2 av idag 30 år senere har 4.000 medlemmer. Det er ikke mindre enn imponerende.

Hvis Styret sitter på gal informasjon i denne vurderingen så ber vi om at det fremlegges ny dokumentasjon, slik at vi eventuelt kan revurdere dette. Rett skal være rett.

Styret er ellers åpne for innspill til æresmedlemmer med begrunnelse fra våre medlemmer.


Inntil da; Marching On Together.

Ray Tørnkvist for styret i LUSCOS





____________________________________________________________________________



HER ER OGSÃ... ET SVAR TIL VEDKOMMENDE SOM SPØR OM MALING AV HUS:
Styret i LUSCOS har et veldig godt samarbeid med Gary Edwards og har forhandlet frem en meget god pris på hans tjeneste samt malingsprodukter.

Både Gary og LUSCOS har Leeds i våre hjerter og gjør dette for å gagne saken som handler om positiv oppmerksomhet rundt Leeds United og klubbens "gale i positiv forstand" tilhengere i Norge.
Vi i styret i LUSCOS har tro på at det kan være redaksjonelt interessant i store norske riksmedier som VG og Dagbladet og gi redaksjonell omtale av en slik premie og en slik sak, at vi har valgt å se på dette også medlemsrekrutterende aktivitet, som vi jobber målrettet med å øke.
Vi håper så ange som mulig bestiller lodd i lotteriet, og markerer på innbetalingen sin om de ønsker å vinne tur eller helhvitt hus, ispedd tydelig Leeds-signatur.

Helhvit hilsen  Ray Tørnkvist for Styret i LUSCOS med ønske om et riktig godt nytt år.





pembo