Ny manager klar

Started by Promotion 2010, September 17, 2006, 20:19:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Promotion 2010

På diverse nettsteder i England har det versert rykter om ny mann de siste to-tre ukene. Mange navn er nevnt, men et har virket naturlig på mange som følger engelsk fotball tett: Curbishhley.

I begynnelsen av september så var det en topic på et Charlton-nettsted er man spurte hvorfor Curbs fremdeles var uten jobb. Tilsynelatende eksisterer det en kontrakt mellom Charlton Athletic og Alan Curbishley om at han ikke kan gå inn i en ny stilling før i midten av oktober.
Forståsegpåere har lurt på hvordan man kan gå fra å være favoritt til England-jobben til en manager ingen knytter til seg halvannen måned inn i sesongen. Svaret kan ligge i denne påståtte klausulen i kontrakten da han sa opp.

Nå har jo både Aston Villa og flere CCC-klubber ansatt ny manager etter at Curbs sa opp sin stilling i Charlton etter 15 åt i jobben.


På Waccoe idag er det også spekulert i denne saken. Noen har vist til insidere i klubben som har lekket nyheten. Dette kan kanskje tas med en klype salt, men når såpass mange hevder hver på sin side at det blir et skifte i Leeds og at Charltons ex-sjef er på toppen av listen.

Jeg tror han vil være perfekt for jobben. Jeg håper også at Leeds-styret i perioden frem til offentliggjørelsen trekker inn konsortiumet (hvis vi kan kalle disse forlkene det) med Bygningskongen Andrew Newdall - også eier av Premier Taxis - i spissen. De var villig til å gå inn med øremerkede midler til investeringer på spillersiden.
Leeds United er fra sommeren av et attraktivt investeringsobjekt og det gjelder å være tidlig ute. Det man spytter inn nå kan melkes ut igjen når klubben en gang kommer seg opp i PL og blir salgbare igjen.


Jeg tror Blackwells dager som manager hos oss er talte. Slipp til Carver i en midlertidig rolle. Det takler han og vi bremser farten på fallet vårt. 5 tap og en seier på 6 kamper er katastrofalt dårlig - hvis du skal rykke opp.

Det ryktes i pressekretser at den blir en pressekonferanse klokken 14 på mandag på Elland Road, der blir nok Blackwells skjebne avgjort. Og at den skal være på Elland Road tyder jo på at Bates velger å legge dette til sin arena, og ikke på treningsfeltet. Da blir det oppsigelse.......håper jeg.
Min første Leeds-kamp:
Strømsgodset vs Leeds, 19.september 1973

Leedsfan

Amen.. Håper dine spådommer stemmer.
I scored 24 goals helping my side win promotion back to the Premier League aged just 22. Then in my first season in the top flight I had bagged an impressive 15 goals by the end of January. My form earned me an England call-up. Am I a £35m striker? No. I am Michael Ricketts, February 2002.

Germ

Har Curbs virkelig hatt stillingen i Charlton i 15 år? Her snakker vi kontinuitet.


Spør sikkert dumt nå: Men hva ellers har han gjort innen fotballen? Og hvordan var Charlton før han overtok?

"Shine On You Crazy Diamond"
"Shine On You Crazy Diamond"

Peter7

Vi skulle aldri ha solgt Terry Cooper til Middlesboro'

Promotion 2010

#4
Han tok over et talentløst Charlton-lag i nest øverste liga i 1991 sammen med Steve Gritt. De ble kalt Pinky og Perky og var to poeng unna direkte opprykk i sin første sesong. Da han tok over ansvaret alene sommeren 1995 brukte han 3 år på å få laget opp i eliten. Der har de vært siden med unntak av en sesong i nest øverste divisjon i 1999-2000.

De siste 10 årene har plasseringene vært:
Nr. 6, 15, 4 (opprykk via playoff) - CCC
Nr. 18 (nedrykk) - PL
Nr. 1 (seier og opprykk) - CCC
Nr. 9, 14, 12, 7, 11 og avslutning i våres med 13 plass etter å ha flørtet med UEFA-cup spill - PL.

Han har hatt lite suksess i cupene, altså ingen trofeer. Men laget vant play-off i 1998.

Han fikk totalt med seg 729 kamper som sjef i Charlton. Har blitt månedens manager 5 ganger og vunnet årets manager i 1.div i 98 og 2000. I 1999-2000 tok han like godt hjem årets manager for hele ligasystemet. Charlton hadde en seiersrate på rundt 39% men ham i sjefsstolen.

Etter sesongen 2004-05 ble Curbs innstemt som Charltons greatest manager ever. Han får en byste oppført etter seg på The Valley.

Med seg i trenerteamet hadde han Keith Peacock og gamle gode Mervyn Day - han hadde det vært gøy å få se igjen på Elland Road.

Laget hans har vært preget av god organisering og flott arbiedsmoral. Han ha ofte investert i spillere fra skadinavia og prøvd utradisjonelle ting for få laget samkjørt.

Han er på utkikk etter en klubb med større potensiale enn lille Charlton. Og det har vel Leeds United....
Min første Leeds-kamp:
Strømsgodset vs Leeds, 19.september 1973

Tore fra Larvik

Dette virker spennende det,han er en som trekker til seg bra spillere.
Vidre er han er vant til å jobbe med små midler. Det er viktig når ikke
ken bates ikke vill bruke penger til å styrke laget.
 

Sheridan

Har hatt tro på at Bates vil dra i land noen solide innvestorer i lang tid. MEN han frigjør ikke midlene før han føler rette mannen sitter i managerstolen.


MacMurder

Curbishley sa selv opp jobben i Charlton, hvordan kan det da ha seg at Charlton kan ha noen som helst påvisningskraft når det gjelder tidspunkt for ny jobb? Heller det mot Glenda?!?

Promotion 2010

quote:
Originally posted by MacMurder

Curbishley sa selv opp jobben i Charlton, hvordan kan det da ha seg at Charlton kan ha noen som helst påvisningskraft når det gjelder tidspunkt for ny jobb? Heller det mot Glenda?!?


Det er royalties kanskje som er avtalt i tidligere kontrakt. Belønning etter 15 år i klubben. Han signerte kontrakten i juni. Kanskje han hadde avtale om en testimonial eller en pengesum i begynnelsen av sitt 16.år i klubben...
Min første Leeds-kamp:
Strømsgodset vs Leeds, 19.september 1973

Erik M

quote:
Originally posted by Promotion 07


Det ryktes i pressekretser at den blir en pressekonferanse klokken 14 på mandag på Elland Road, der blir nok Blackwells skjebne avgjort. Og at den skal være på Elland Road tyder jo på at Bates velger å legge dette til sin arena, og ikke på treningsfeltet. Da blir det oppsigelse.......håper jeg.



Av alle de spennende ryktene du bringer er denne det mest interessante.  Er det pressekonferanse i morgen så er saken klar.  Tror ikke Bates kommer fra Monaco og holder pressekonferanse for å fortelle at han står 100% bak manageren.  

Uansett hva man syns om Blackie - nå har han kjørt seg fast og et skifte er tvingende nødvendig.

Jeg personlig er opptatt av å få et skifte i spillestil også.  Jeg savner intenst den taklingssterke, aggressive, rett-på-kassa spillestilen.  Hvilke av de aktuelle kandidatene kan gi oss det?
 

Jon R

#10
quote:
Jeg personlig er opptatt av å få et skifte i spillestil også.  Jeg savner intenst den taklingssterke, aggressive, rett-på-kassa spillestilen.  Hvilke av de aktuelle kandidatene kan gi oss det?



Definitivt ikke Ranieri, hvis man skal legge spillestilen han stod for i Chelsea til grunn. Trolig heller ikke Curbishly. [8)]

Jon R.
Jon R.

Peter7

Wise[V]
quote:
Originally posted by Jon R

quote:
Jeg personlig er opptatt av å få et skifte i spillestil også.  Jeg savner intenst den taklingssterke, aggressive, rett-på-kassa spillestilen.  Hvilke av de aktuelle kandidatene kan gi oss det?



Definitivt ikke Ranieri, hvis man skal legge spillestilen han la opp til i Chelsea, til grunn. Trolig heller ikke Curbishly. [8)]

Jon R.




***
Crainey 4 Scotland
Vi skulle aldri ha solgt Terry Cooper til Middlesboro'

ragnar

Vi får vente i spenning til i morgen klokken 14:00. Hadde vært en positiv overraskelse om Curbs ble lansert som trener samtidig. [8D]

*Champions of CCC 06/07*
*In El Loco we trust!*

Peter7

Kanskje pressekonferansen dreier seg om noe helt annet, Bates´ feide med Chelsea for eksempel?
Så slenger han på i en bisetning at han støtter Blackwell 100%.
Bare en tanke.

***
Crainey 4 Scotland
Vi skulle aldri ha solgt Terry Cooper til Middlesboro'

mads

håber virkelig at du har ret!!!!!!! det ville være en drøm, men jeg tvivler stadig på det økonomiske i det. Har vi virkelig råd til Curbs løn? Og så skal KB have 3 års løn eller hvad?

dette ville starte ugen perfekt, og give nu optimiske, både for spillerne og ikke mindst os fans.

Premier League i næste sæson!
 

Lars E

Spennende med pressekonferanse imorgen. Er det bekreftet eller bare et rykte? Desverre tviler jeg på at Blackwell får sparken allerede, vi må nok slite med ham et par kamper til ja.. [V][V]

***
Crainey 4 salg!

Forever Leeds

Forever Leeds

Karl Hot Shot

Alan Curbishley har gitt seg selv en seks måneder lang ferie. Det fortalte han om inngående på Sky Sports før matchen mellom Charlton og Scum for noen uker siden. Curbs jaktet stillingen som lanslagssjef for England. Det var et stort nederlag for ham at han ikke ble valgt. I etterkant har Curbs vært en av de største kritikerne av FAs prosess for ansettelse av landslagstrener. Jeg tviler på om Curbs har inngått noen som helst avtale med Charlton om hva han kan foreta seg videre. Det har gått fire måneder siden han sluttet i Charlton. Han sitter nok fortsatt bare på gjerdet og venter på at det rette tilbudet skal dukke opp. Dessverre tror jeg ikke at han ser på et eventuelt tilbud fra Ken Bates som det rette. For jeg skulle gjerne sett ham på Elland Road. Men trolig vil han ha dårlig tid på å skaffe opprykk allerede i mai 2007. Det henger selvsagt sammen med at han ikke kan kjøpe spillere før 1. januar 2007.
 

fmtj

Pressekonf. kan handle om investorer som har vist interesse. Dette står det litt om i YEP. Eller manager selvsagt. Uansett, KB sliter nå. Han har ingen plan for hvordan han skal bringe laget ut av dette og gis heller ikke muligheter. Spillerne er ikke av den kvalitet som trengs for å klare det. Vi har fått oss noen virkelige nesestyvere i år...opprykk liksom!!! Den målsetningen har vist seg å være satt av urealistiske folk. Jeg føler meg rett og slett ført bak lyset, KB må ha blitt instruert i hva han skulle si til pressen før sesongen. Her lukter det surt av hele opplegget. Tror klubbkassa er fullstendig skrapa og at dette skjules lengst mulig. Er redd vi får flere dårlige nyheter snart. Klubben er i ferd med å bli ødelagt. Denne følelsen har bare forsterket seg i løpet av de siste ukene der fortvilelsen brer seg på Elland Road. Hva pokker driver Bates med?!
Yeboahs vitne

Svend Anders

Ser ingen steder offisielt om denne pressekonferansen... men er det noen som har noen å henvise til (utenom Waccoe) så kom med det!

Svend

http://www.svendanders.com
Følges på:
www.twitter.com/svendleeds
www.twitter.com/svendanders

Svend Anders

Nettopp fått det bekreftet: det er pressekonferanse på Elland Road idag.

Det har de hver mandag, og er en rutinemessig prat etter helgen (+ før kampen i morgen).

Overhodet ikke ventet noe videre nytt derfra.

Svend

http://www.svendanders.com
Følges på:
www.twitter.com/svendleeds
www.twitter.com/svendanders

Erik M

Det kan umulig bli noen la-la konferanse. Uansett hva klubben måtte ha på agendaen regner jeg med at pressen sørger for at det bare blir ETT TEMA.
 

Papi

Når er dette???

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

As I Walk trough the shadow of the valley of death I will fear no evil....
As I Walk Through The Shadow Of The Valley Of Death, I Will Fear No Evil

Karl Hot Shot

Har Ken Bates allerede fått positive signaler fra Alan Curbishley?
 

Volda69

Eg føler meg faktisk ganske SIKKER på at Curbishley er i boks. Alt ligg til rette for det. Eg ynskjer han i så fall hjarteleg velkommen til ER.

MOT
MOT

McMidjo

Merk bl.a. at bookmakeren William Hill gir mindre enn 2 i odds på at det blir Curbishley.

Andre kandidater:
Wise, odds 8
Penney, odds 51

Til sammeligning står Curbs til mellom 7 og 9 i odds hos bookiene ift managerjobben i West Brom......
So-called Leedsfans, so-called Leedsfans, so-called Leedsfans - We are here....

ØysteinBL

Hørt rykter om at Curbishley sa nei til WBA...

"The miracle today is communication. So let´s use it."

- John Lennon 1969
"The miracle today is communication. So let´s use it."

- John Lennon 1969

Ferre

Ja, tror nok Curbishley blir den nye manageren vår. Men vi får vente å se i spenning!

-WE'LL BE BACK-

h.b

tilbake fra ferie og jubler over dette. Hvis han kommer kan jeg jo si hva sa jeg sa jeg



Karl Hot Shot

Alan Curbishley var 15 år i Charlton. Han prøvde hardt på å bli Englands landslagssjef. Da går du selvsagt ikke til WBA, dersom hensikten er å jobbe i en større klubb enn Charlton.
 

baste

Alan Curbishley has been installed as the hot favourite to take over at Leeds United following the sacking of Kevin Blackwell

http://www.bettingzone.co.uk/football/betting/story_get.cgi?STORY_NAME=betting/06/09/20/manual_165912.html