Kamp: vs Leicester City @King Power Stadium 31.01. kl.15.00. Tv 2 Sport Premium

Started by RoarG, January 27, 2021, 10:07:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Reaney

Etter å ha sett alle Leeds kampene i PL i år har jeg fått med meg at ALLE topplagene kjennetegnes av fellesbetegnelsen "kynisme". En ukultur som har befestet seg over år og som preges av å skaffe seg privilegier som straffespark, cornere og frispark på sleipt vis, og påvirkning av dommeravgjørelser.
Og når det det går i mot så er det massiv fortvilelse og "skjønner ingen verdens ting".

Kato

Tendensen er klar, to årsaker til trøbbel defensivt. Feilpasninger bak, og når Phillips er dratt bort fra ankerposisjonen. Begge skal være løsbare. Noen ganger kan Meslier blåse ballen 70 meter.
 

leedslife

Meget bra 1 omgang. Men sitter med følelsen at benken avgjør og Leicester vinner dette.
Blir ikke overrasket hvis Chengiz Under kommer inn i andre omgang å skaffer sjansen til målet Leicester trenger. Fotrapp liten spiller mot vaklende backer som står feil.....

GeirO

Godkjent omgang, absolutt.
Det blir lotto hvem som vinner (hvis noen vinner)
MOT

Cannavaro

God omgang av oss dette, mye bedre spillemessig kontra Newcastle sist. Trenger litt mer presisjon av Harrison på venstresiden og vi må få med Raphinha litt mer i spillet, kanskje svitsjer kantene våre litt i 2.omgang.  Kunne egentlig tenkt meg å se Pablo isteden for Klich da Rodrigo måtte ut.  Denne kampen kan vi få noe ut av, greit å prøve spille kynisk defensivt, men ser Struijk sliter litt med pasningene sine imellom. Coops er oppofrende i spillet sitt og Ayling/Alioski vil med fremover som vanlig. Litt mindre pasninger og tversoverpasninger i midtbaneleddet, begge lag fokusert på lengderetning.  For en nøytral er dette en fin fotballkamp.  Vi kan absolutt få noe ut av dette.
MFLU - Miracles For Leeds United

Hallgeir *

Mye bedre kamp av Leeds enn ved forrige møte med Leicester.

Løpet til Dallas og arbeidet forut av Ayling og Bamford,  er jo strålende.
Super Leeds since 1968

HåvardK


TK20

Glimrende omgang. Sitter allikevel med følelsen av at vi burde scoret igjen i den gode perioden vår etter scoringen for p ha sjans på poeng.

Dylan

Motstanderen tatt i betraktning er vel dette totalt sett en av de bedre omgangene av Leeds denne sesongen.

Forever Whites

Medlem 94237

GeirO

MOT


karaba

Leicester er mye mer aggressive og høye presset nå i 2 omgang. Kan bli hardt å holde unna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

TK20

Føler det er en tendens i det siste at vi ikke møter opp til andre omgang.

Joe Jordan

'If they hadn't scored, we would've won.' - Howard Wilkinson

GeirO

MOT

Barba

Quote from: TK20 on January 31, 2021, 16:19:03
Føler det er en tendens i det siste at vi ikke møter opp til andre omgang.

Forrige kamp var fæl, men med tanke på motstanderen, så synes jeg det er bra i dag. Forventet Leicester ut i hundre, og Leeds valgte å spille trygt, for så å spise seg inn i kampen igjen. Dratt ned tempoet, og fått Leicester ut av fart og stil etterhvert......og ops - klasse Bamford.
Barba - MOT

J.N


karaba


Håvard



asbfjell


GeirO

Uff, da skal vi stålsette oss mot 20 minutter med tortur: cornere imot, farlige frispark imot og masse sjanser imot. Og det her er i gang, fire sjanser til Leicester på ett minutt.....huff og huff
MOT

Forever Whites

Medlem 94237

karaba

Raphinha skadet, det er jo helt krise. Costa er jo ikke i nærheten


Sent from my iPhone using Tapatalk

GeirO

Lyskestrekk på Raphinha...krise. R & R skadet i en måned framover. Da MÅ vi kjøpe en offensiv spiller i kveld!
MOT

Barba

Ikke den spilleren jeg vil ha ute framover. Håper byttet er litt føre var, men det ser ikke helt bra ut.
Barba - MOT

Gordon McUseless


Forever Whites

Vi har veldig mye skader nå.  Blir tynn stall de kommende kampene.  Everton er allerede om 3 dager.
Medlem 94237

Hallgi

Leeds skaper farer på cornere endelig også;
Kan bli 3 meget imponerande poeng!! Men skumle skader
ALAW (saludos del pirata)